M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

REKTÖR AKGÜL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJIKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması ve ardından başlatılan eğitim-öğretim seferberliği ile ülkemiz yeni bir döneme girmiş; 95'inci yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, öğretmenlerimizin özverili çabalarıyla güzide nesiller yetiştirmiştir.  

Henüz çocukluk yaşlarımızda tanıştığımız öğretmenlerimiz, şefkati ve sevgisi ile anne ve babalarımızdan sonra kalbimize en çok dokunan, hayatımızın gelecek dönemlerini şekillendiren, bizlere ve çocuklarımıza toplumsal değerleri aşılayan, öğrettikleriyle bizi hayata hazırlayan örnek insanlar olmuştur.

Evlatlarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve onların aile, vatan, millet, bayrak, sevgi ve saygı gibi vazgeçilmez değerlerimizi içselleştirmesi konusunda öncelikle anne ve babalara sonrasında ise öğretmenlere büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Öğretmenlerimizin taşıdığı bu yükü bilerek onlara hak ettikleri değeri vermek, fedakârlıklarına karşı onlara gereken sevgi ve saygıyı göstermek geleceğimizin inşasında bize düşen en büyük vazifelerdendir.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyor ve başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimizin de sağlıklı ve uzun ömürler geçirmelerini temenni ediyorum.”

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com