M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

VALİ ERMENEK’İ ZİYARET ETTİValimiz Sayın Fahri Meral, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilçemizi ziyaret etti.
İlk olarak İlçemiz Kaymakamlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Fahri Meral, Kaymakamımız Tahir Yılmaz ve Kurum Amirleri tarafından karşılandı. Kaymakamlığa geçerek ilçenin genel durumu hakkında Kaymakamımız Tahir Yılmaz’dan bilgiler alan Valimiz Sayın Fahri Meral, ilçemize yeni atanan Kaymakamımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.
Valimiz Sayın Fahri Meral, ilçedeki ziyaretlerini daha sonra Ermenek Belediye Başkanlığı ile sürdürdü. Başkan Uğur Sözkesen’den belediyenin ilçedeki yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler alan Valimiz Sayın Fahri Meral, ziyaretin ardından Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi binası girişinde yer alan Halk Eğitim Merkezince engelli öğrencilere yönelik açılan halı ve çıbıt dokuma atölyesi’ni gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Daha sonra Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde Ermenek köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri, ilçe başkanlarının da katıldığı geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştiren Valimiz Sayın Fahri Meral, bölgenin sorunları, çözüm yolları ve yapılması gereken çalışmaların ele alındığı toplantıda, köy ve mahalle muhtarlarına tek tek söz vererek sorun ve taleplerini dinledi.
Toplantıda köy ve mahalle muhtarları, sorun ve taleplerini dile getirirken Valimiz Sayın Fahri Meral, kurum müdürlerine açıklama yapmaları için söz vererek, sorun ve taleplerle ilgilenmeleri konusunda talimatlar verdi
Valimiz Sayın Fahri Meral, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantının ardından ziyaretlerine esnaflar odası ve şoförler odası başkanlıkları ile devam etti. Buradaki programının ardından ilçe esnaflarını ziyaret eden Valimiz Sayın Fahri Meral, bir süre sohbet ederek sorunlarını dinlediği esnafa hayırlı bol kazançlar temennisinde bulundu.
Program kapsamında Ermenek Devlet Hastanesini ziyaret eden Valimiz Sayın Fahri Meral, hastane çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diledi. Daha sonra palyatif servisinde yatmakta olan Kayaönü köyü Muhtarı Ahmet Altun’un ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Valimiz Sayın Fahri Meral, Allah’tan acil şifalar diledi.
Hayırsever işadamları ile ziyaretlerine devam eden Vali Meral, Nadir Haranioğlu ve Hasan Kalan ile Nadir bey’in evinde bir araya geldi. Hayırsever işadamları ile bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Fahri Meral daha sonra ilçedeki ziyaretlerine 2014 yılında Ermenek ilçesinde bulunan kömür ocağında meydan gelen kazada hayatını kaybeden Hasan Tuncer’in ailesini ziyaret etti. Şehidin ailesiyle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Valimiz Sayın Fahri Meral daha sonra Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde vatani görevini yaparken mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma er Murat Başçı’nın babası Yüksel Başçı’yı evinde ziyaret etti. 
İlçe ziyaretlerine Ermenek Şehir Stadyumundaki incelemeleri ile devam eden Valimiz Sayın Fahri Meral, daha sonra Görmeli köyünde ikamet eden Maden Şehidi Uğur İlhan’ın anne ve babasını ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve ardından Görmeli köyünde köy halkı ile bir araya geldi, köy halkının istek ve sorunlarını dinleyen Valimiz Sayın Fahri Meral bir süre sohbet ederek köyden ayrıldı.
Valimiz Sayın Fahri Meral ve eşi hanımefendi Zehra Meral, Evsin köyüne uğrayarak muhtar Hatice Reyhan Yiğit’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti ve köyün genel durumu hakkında bilgi aldı.
Vali Fahri Meral’in Ermenek ziyareti sırasında eşi hanımefendi Zehra Meral, ‘Umut Yaşam Evi Anaokulu’ öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet ederek çeşitli hediyeler veren hanımefendi Zehra Meral, ziyaretin ardından Ermenekli bayan esnafları işyerlerinde ziyaret ederek hayırlı bol kazançlar temennisinde bulundu.
Valimiz Sayın Fahri Meral ve eşi hanımefendi Zehra Meral’in Ermenek ilçesindeki ziyaret ve incelemelerine; İlçemiz Kaymakamı Tahir Yılmaz, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen,  İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Sağlık Müdürü Hasan Arslan, İl Mahalli İdareler Müdürü Abdullah Şahiner, İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ali Yener Terlemez eşlik etti.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com