M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

VALİ MERAL’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


Vali Fahri Meral, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “ Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928’de “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanının verildiği tarih, 1981 yılından itibaren her yıl "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.
 
Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitim hizmetlerinin kalitesini her aşamada yükseltmekle mümkün olacaktır. Ülkemizin uluslararası alanda, daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da, geleceğimizin teminatı, çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür.
 
İnsanların ve toplumların gelişmesinde, ülkelerin kalkınmasında ve milletlerin hayatında eşsiz bir yere sahip olan öğretmenler, tarihin her döneminde bütün toplumlarca büyük bir saygı görmüş, öğretmenlik mesleği en saygın meslekler arasında yer almıştır.
 
Günümüzde eğitim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak öğretmenlerin bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecindeki öncü rolü geçmişte olduğu gibi bugün de sürmektedir.
 
Siz değerli öğretmenlerimizin görevlerini layıkıyla yerine getirmeye gayret ettiğinize yürekten inanıyorum.
 
Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünme sistemine sahip, tüm zararlı alışkanlıklardan uzak, kişilikli, kendisine güvenen, milli ve manevi değerleriyle bütünleşerek ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeliyiz.
 
Bu duygularla Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, emekli öğretmenlerimizin de sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com