M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

"ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN"Hollanda Sivaslılar Platformu´nun başlatmış olduğu "Çocuklarımız Üşümesin" giysi yardımı kampanyası çerçevesinde, Sivas merkez başta olmak üzere İmranlı, Zara, Yıldızeli, Altınyayla, Deliilyas ilçelerindeki okullarda öğrenim gören ve ihtiyaç sahibi 250 öğrenciye giysi yardımı yapıldı.
Hollanda Sivaslılar Platformu´nun başlatmış olduğu "Çocuklarımız Üşümesin" giysi yardımı kampanyasına maddi destekte bulunan Amsterdam Nizam-ı Alem Süleymaniye Camii ve Sende Gülümse Yardımlaşma Derneği´nin ortaklaşa yürüttüğü etkinlikle çocukların yüzü bir kez daha güldürüldü. Sivas merkezindeki ve ilçelerindeki ihtiyaç sahibi olan 250 öğrenci çocuğa, mont, kazak, pantolon, ceket ve ayakkabıdan oluşan yardım paketleri törenle dağıtıldı.
Veren Elle,  Alan Eli buluşturduklarını söyleyen Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, maddi durumu iyi olmayanlara yönelik desteklerini sürdüreceklerini belirterek şunları Kaydetti: ‘´Bize yapılan talepler doğrultusunda hiçbir ayırım yapmadan, dernek olarak  ihtiyaç sahibi öğrencileri giydiriyoruz. Öğrenciler buradan kendi beğendikleri ve ihtiyaç duydukları kıyafetleri seçip alıyorlar. İnşallah bundan sonra da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımlarımız ve bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Desteklerinden dolayı Hollanda´daki hayırseverlerimizden Allah razı olsun." İfadelerine yer verdi.
Sivas´ta sosyal içerikli önemli projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Sende Gülümse derneği başkanı Pehlül Polat, “Hollanda´da yaşayan Sivaslı hemşerilerimizin kurmuş olduğu Hollanda Sivaslılar Platformu yöneticileri ilimizde yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize her zaman maddi ve manevi desteklerini sürdürmektedirler. Bu çocukları kimseye muhtaç olmadan topluma kazandırmak için bizlere güvenen hayırseverlerimizin emanetlerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür yardım kampanyalarımız devam edecektir.´´ dedi.
Dernek yetkililerine ve hayırseverlere teşekkür eden Şehir Erkan Sakal İlkokul müdürü Kadir Keskin ise, "İnsanları kırmadan, ayırt etmeden ve deşifre etmeden bu tür yardımların zaman zaman yapılması bizleri sevindiriyor. Bizlerin sorumluluklarını da üzerlerimizden alıyorlar, kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır." diyerek duygularını dile getirdiler.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com