M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

EN İYİ DENETÇİ TÜKETİCİNİN KENDİSİDİRİlimizde bulunun ortaöğretim çağındaki öğrencilerinde gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak ve gıda güvenliği bilinci oluşturmak amacı ile Karaman İl Müdürlüğümüz tarafından her yıl gerçekleştirilen ”En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir” konulu eğitim projesi 2015 yılından beri dört yıldır devam etmektedir.
Bakanlığımız 2018-2022 Strateji planında yer alan hedeflerden biri olan “gıda güvenilirliğine ilişkin doğru ve güncel bilgiyi sunmak, okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamalar geliştirmek” amacıyla gerçekleştirilen çalışmada 2018 yılı içerisinde ilimizde Ortaöğretim eğitimi yapılan 17 farklı okulda 500 ü aşkın öğrenciye ulaşılmıştır.
Proje ile okullarda gıda güvenilirliğinin ve gıda güvenilirliği bilincinin arttırılması, gıdaların sağlıklı hazırlanması, muhafazası, tüketilmesi ve israfın önlenmesi, tüketicilerin güvenli ürün ve hizmetleri talep etmesinin sağlanması hedeflemektedir. Ayrıca Bakanlığımız hizmetlerinden olan Alo 174 Gıda hattının bilinilirliğinin arttırılmasına çalışılmaktadır.
Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 2018 ve 2022 yıllarını kapsayan 5 yıllık strateji planı doğrultusunda; bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da eğitim çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Bu kapsamda öğrencilerimizde gıda güvenliği bilincinin geliştirilmesinde; gıda güvenliğinin temel ilkelerini okullardan başlayarak tüm tüketicilere anlatmak, öğretmeye çalışmak öncelikli hedefimiz olacaktır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com