M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GELECEĞİN TURİST REHBERLERİ PANELDE BULUŞTU


Protokol rehberi ünvanıyla tanıdığımız şehrin kültür elçisi Profesyonel Turist Rehberi İbrahim Mayda,  Konya'da ikamet eden uzman turist rehberlerini, turist rehberliği bölümünde okuyan öğrenciler ile panelde bir araya getirdi.
Konya Dedeman Otel’in sponsorluğunda gerçekleşen panele katılan uzman turist rehberleri tecrübelerini ve mesleğin ders kitaplarında yazmayan inceliklerini öğrencilere anlattılar.
Profesyonel turist rehberleri, Celalettin Deveci, Tuğba Kabakcı, Mehmet Dönmez ve İbrahim Mayda'nın hoş sohbetiyle renklenen panelde Konya'da turizmin daha nitelikli olması adına çözüm önerileri de masaya yatırıldı. Öğrencilerin sorularına içtenlikle cevap veren rehberler uygulamalı eğitimin meslekteki ehemmiyetine dikkat çekti. 
Panelde bir selamlama konuşması yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Turist Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdurrahman Dinç; "Burada geleceğin rehberlerinin, önlerindeki rol model rehberleri şevkle dinliyor olması benim için mutluluk verici. Rehber İbrahim Mayda hocamız kendisi bir ekol. Böylesine anlamlı bir organizasyonda rehberleri ve öğrencileri bir araya getirdiği için müteşekkirim " dedi.
 Akın Dil Konya Genel Müdürü Ramazan Yılmaz da yaptığı selamlama konuşmasında; "Rehberlik benim hep gıpta ile baktıgım bir meslektir. Ülkemizi tanıtarak hem çok önemli bir görevi yerine getiriyor hemde sürekli yeni yerler keşfederek gezebiliyorsunuz"  dedi.
Paneli organize eden Rehber İbrahim Mayda da yaptığı konuşmada; "Burada ilk olarak, otelin kapılarını siz rehber adaylarına açarak rehberlik mesleğinin yanında duran Dedeman Konya Oteli Genel Müdürü Hasan Fahri Bozkurt'a sevgi ve selamlarımı iletiyorum, şehrimizin Hasan bey gibi duyarlılık sahibi, kaliteli turizmcilere ihtiyacı var " dedi.
Panel, Master Kariyer Merkezi, Akın Dil Eğitim Kurumu ve Van kahvaltı Sarayı'nın katılımcılara çekilişle dağıttığı süpriz hediyelerle sona erdi. YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com