M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

HZ. MEVLANA’NIN 745. VUSLAT YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİ KARAMAN’DA BAŞLADI


Vali Fahri Meral, Türk -İslam dünyasının büyük mutasavvıfı Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin vuslatının 745. Yıldönümü törenlerine katıldı.
 
11 Aralık 2018 Salı günü Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen ve Karaman Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen programa; Vali Fahri Meral’in yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Hz. Mevlana’nın 22. Kuşaktan torunu Esin Bayru Çelebi ve kardeşi Faruk Hemdem Çelebi ile ülkemiz dışından gelen yabancı konukların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
 
Uluslararası Mevlana Vakfı Başkanı Esin Bayru Çelebi’nin Hz. Mevlana’nın yaşamı, fikirleri ve felsefesine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından tören, tasavvuf musikisi eşliğinde Uluslararası Mevlana Vakfı sema heyetinin sergilediği sema gösterisi ile devam etti.
 
Büyük bir ilgiyle takip edilen sema gösterisinin ardından program, Vali Meral ve il protokolü tarafından katılımcılara çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com