M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI Z. BAHADIR BAYRAÇ'IN 5 ARALIK DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI


"Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, siyasi hayatta hak ettiği rolü üstlenebilmeleri için 5 Aralık 1934 yılında Anayasa ve Seçim Kanunundaki yasa değişikliğiyle kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.

Bir  çok ülkeden seneler önce kadınlarımıza seçme seçilme hakkının verilmesi bizler için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Dünyada hiç bir   milletin kadını, "Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar hizmet gösterdim" diyemez.

Doğu Türkistan başta olmak üzere, Türk coğrafyasında açlıkla ve  zulümle boğuşan dünyanın yoksul diyarlarındaki kadınların çaresizliklerine ortak oluyor,  Türk tarihinde millet, vatan, bayrak, devlet ve bağımsızlık için canlarını ortaya koyan vatansever kadınlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu gün, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84'üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü en içten dileklerimle kutlarken,  azimli, fedakâr kadınlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum.’’
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com