M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KIRSALDA GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ” TEKNİK DESTEK PROJESİ TAMAMLANDI.Yeşildere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında ajansa sunulan Kırsalda Genç ve Kadın Girişimciliğibaşlıklı teknik destek projesi tamamlandı.
Projenin kapanış toplantısı ve sertifika törenine Dernek başkan yardımcısı Veli OĞUZ ve kursa katılım sağlayanlar katıldı.
Programda konuşan Yeşildere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkan yardımcısı “girişimcilik konusu ülkelerin lokomotifi konumundayken özellikle KOSGEB’ in genellikle imalat ve hizmet sektörüne destek verdiğini ancak kırsalda yatırım yapmak isteyen; arı yetiştiricisinden ev pansiyonculuğu yapmak isteyene, su ürünleri yetiştiriciliğinden mantar üretimine kadar geniş bir iş kolunun mevzuati olarak geri planda tutulduğunu gözlemledik. Öte yandan TKDK gibi kurumların ise yüksek ölçekli yatırım yapmak isteyenlere adı geçen teşvikler hakkında destek sağladığını biliyoruz. Proje ile kırsal yatırımların canlandırılması, köyden kente göçün önlenmesi, buradan hareketle kırsal kesimde yaşayan bireylerdeki iş potansiyellerinin ortaya çıkarılması adına uygulamalı kırsal girişimcilik eğitimleri ile 33 kadınımızın bu alanda farkındalık kazanması ve iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için; girişimcilik, iş planı hazırlama, kurumsallaşma, şirket kuruluş şekilleri, vb. konu başlıklarında eğitim alma sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Projemizin iyi uygulama örnekleri arasında yer alarak diğer illerde de yaygınlaşacağından şüphemiz yoktur. Fikrimizi projeye dönüştüren başta Mevlana Kalkınma Ajansına teşekkürü borç bilir şehrimiz için benzer projelerin hız kesmeden devamının gelmesini temenni ederim” dedi.
Program eğitim sertifikalarının dağıtılması ve toplu fotoğraf çekimin ardından son buldu.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com