M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

"KIZ KARDEŞLER"ALTIN AYI İÇİN YARIŞACAK


Bu yıl 69. kez düzenlenecek olan Berlin Uluslararası Film Festivali'nin Ana Yarışma kategorisinde Emin Alper'in yeni filmi "Kız Kardeşler" yer alıyor. Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapacak Kız Kardeşler, festival tarihinde Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı elde eden 10. film olacak. Türkiye, Almanya, Hollanda ve Yunanistan ortak yapımı olup "Kız Kardeşler" 7-17 Şubat tarihleri arasında gösterilecek.
Yönetmenliğini yaptığı Tepenin Ardı ve Abluka filmleriyle tanınan Emin Alper, Tolga Karaçelik'in Kelebekler filminde de rol almıştı. Alper, ilk filmi Tepenin Ardı ile de Berlin Film Festivali'nin Forum bölümünde Caligari Ödülü kazanmış; ikinci filmi Abluka ile Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü almıştı.
Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı Kız Kardeşler filmi, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini ediniyor.
Yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production’ın yaptığı Kız Kardeşler’in ortak yapımcıları Komplizen Film, Circe Films ve Horsefly Productions olurken; yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen Kız Kardeşler, Berlin’deki dünya galasının ardından 2019’un ilk yarısında Türkiye izleyicisinin karşısına çıkacak.
Bu yıl Berlinale'in Altın Ayı jüri başkanlığı koltuğuna Juliette Binoche oturuyor. Ayrıca Berlin Uluslararası Film Festivali'nin Ana Yarışma kategorisinde Fatih Akın'ın Der Goldene Handschuh / The Golden Glove filmi ve François Ozon'un Grâce à dieu / By the Grace of God filmi de yer alıyor. Ana Yarışma kategorisinin diğer filmleri tüm filmleri ise şöyle:
  • Der Boden unter den Füßen (The Ground Beneath My Feet), Austria, Marie Kreutzer
  • Der Goldene Handschuh (The Golden Glove), Germany / France, Fatih Akin
  • Grâce à dieu (By the Grace of God), France, François Ozon
  • Ich war zuhause, aber (I Was at Home, but), Germany / Serbia, Angela Schanelec
  • Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters), Turkey / Germany / Netherlands / Greece, Emin Alper
  • Répertoire des villes disparues (Ghost Town Anthology), Canada, Denis Côté
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com