M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ, ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman Özel Eğitim Anaokulu Müdürlüğü tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler Haftası’ kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Programa Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Zehra Meral’in yanı sıra kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, engelli bireyler ve aileleri katıldı.
KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. KMÜ öğrencisi Kayra Aydemir’in Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Karaman İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, her insanın doğuştan biricik bir potansiyel ile doğduğunu hatırlatarak, “Yeter ki engelli çocuklarımıza iyi bir eğitim imkânı sunalım. Emin olun onlara bu imkânı sunduğumuzda başarı kaçınılmaz olacaktır. Engelli bireylerimizin anne ve babaları büyük bir saygıyı hak ediyor.” dedi.
Program, engelli öğrencilerin hazırlamış oldukları çeşitli gösterilerle devam etti.  İlahi dinletisi, müzikal, halk oyunları, akrobasi gösterisi gibi farklı etkinliklerle devam eden programın sonunda çeşitli branşlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Engelliler haftası kapsamında düzenlenen program, sergi ziyareti ile sona erdi.
                           
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com