M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE HAYATA DAİR GENÇLİK SÖYLEŞİLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Hayata Dair Gençlik Söyleşileri’ düzenlendi. İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karapınar‘ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiyi öğrenciler ilgiyle takip etti.
Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, KMÜ Öğrencisi Mehmet Furgan Çörten ile İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammet Fatih Topal’ın açılış konuşmaları ile devam etti.
“Hedeflerimiz ve ayağı yere sağlam basan hayallerimiz olmalı”
Açılış konuşmalarının ardından söz alan Prof. Dr. Fikret Karapınar, günümüz gençlerinin kişilik özellikleri üzerine değerlendirmelerde bulunarak, “Gençler, geleceğin yarınlarla kazanılabileceği fikrini benimsemiş durumda fakat bu doğru bir fikir değildir. Önemli olan yaşadığımız dönemi en iyi şekilde değerlendirmek ve başarılı olabilmek için ciddi okumalar ve çalışmalar yapmamız gerektiğini kabullenmek. Kendinizi ve ülkenizi yıllar sonra nerede gördüğünüz önemli. Günümüz Müslümanları hep dünü konuşuyor fakat yarını kimse konuşmuyor. Unutmayalım ki yarını bugünden konuşmazsak geleceğe yaprak gibi savrularak ilerleriz. Hedeflerimizi ayağı yere sağlam bir şekilde basan hayaller üzerine kurmalı ve yarını bu şekilde inşa etmeliyiz. Tembelliğimize bahaneler bulmak yerine tırnaklarımızla hedefi kazımalıyız. Dil öğrenmeli, kendinizi geliştirmeli, ilimle uğraşmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.
Söyleşi, plaket takdimi ile sona erdi.
           

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com