M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE ‘SAĞLIK VE AHLAK’ KONFERANSI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Yürüyüş Öğrenci Topluluğu ile Sağlık Kültür ve Etik Öğrenci Toplulukları tarafından Mehmet Akif Ersoy ekseninde ‘Sağlık ve Ahlak’ konulu konferans düzenlendi. Konferansın konuğu olarak üniversiteye gelen Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren ilk olarak KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ü makamında ziyaret etti.
KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katılımıyla gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını KMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şahin yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler paylaşan ve kişiliğiyle ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Şahin, programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren ise Mehmet Akif Ersoy’un hatıraları ve yaşadığı olayları öğrencilerle paylaşarak, “Mehmet Akif, bütün hayatı disiplin üzerine kurulmuş ahlak abidesi bir insandı.” dedi.
Ahmet Taşgetiren, ahlakın olmadığı yerde insanların kaba hareketler içinde yer alacağını hatırlatarak şunları söyledi: “İnsanı sağlıklı ilişkiler çerçevesine oturtan değer ahlaktır. Ahlak konusu yalnızca dini bir konu değildir, aksine insanoğlunun hayatının her alalında yer almalıdır. Ahlak; sağlıkta, siyasette, meslekte, sporda her alanda var olmalıdır. Tıp ahlakı içerisinde şefkat ve sabır da en az ahlak kadar önemlidir. Bir sağlık çalışanının hasta ile ilişkisinde bazen sabrı zorlayacak durumlar yaşanabilmektedir. Fakat bu mesleği seçen bireylerin her zaman için sabırlı olmaları gerekiyor.  Sağlık hizmeti fedakârlık isteyen bir meslek türüdür. Size hasta olarak gelen her insanı Allah’ın emaneti olarak görmeniz gerekiyor. Hastalarımıza yapacağımız her hizmetin veya davranışın bize eksi veya artı olarak yazılacağını unutmamak gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle Müslümanlığı içimizde özümlersek bu meslek sizin için daha kolay ve mutluluk verici olur. Zor bir meslek icra ediyorsunuz. Rabbim sizlere kolaylıklar versin.”
Konferans, plaket takdimi ile sona erdi.
   
   
   

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com