M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

REKTÖR AKGÜL’DEN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJIKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İstiklal mücadelemizin en önemli şahsiyetlerinden ve aynı zamanda İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, vefatının üzerinden geçen 82 yıla rağmen eserleriyle, şiirleriyle, yılmak bilmeyen azmi ve örnek hayatıyla günümüzde de bizlere öncülük etmeye devam ediyor.
Cihan Harbi ve Milli Mücadele yıllarında milletimizin ortaya koymuş olduğu kararlı duruşu ve milli ruhu destanlarıyla diri tutan, İslam coğrafyasında yaşanan zulmü ve içine düşülen açmazları kalemiyle mısralarına aktaran vatansever şairimiz Mehmet Akif Ersoy, eserleri ile istiklal ve hürriyet sevdamızın her dönemde içimizde yaşamasına vesile olmuştur. Onun mütevazı kişiliği, yaşayış biçimi, vatan ve bayrak sevgisini iyi irdeleyerek yaşatmak, genç kuşaklara ve gelecek nesillere aktarmak hem birlik ve beraberliğimize, hem milletçe ortak hissiyatımıza katkı sağlayacaktır.
Bu vesilesiyle İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, onun kalemiyle mısralara yansıttığı milli ve manevi değerlerimizin millet olarak benliğimizde ilelebet yaşamasını temenni ediyorum.”

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com