M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ROBOT MİNİ ADA DAHA DA GÜÇLENİYORTürkiye’nin Yerli Yazılım ve Robotik Markası AKINSOFT – AKINROBOTICS tarafından üretilen insansı robot Mini Ada’nın sahneden düşmesi ülke çapında geniş yankı buldu.
AKINROBOTICS bünyesinde görevli mühendisler tarafından yapılan açıklamada; “8 Aralık 2018 Cumartesi günü Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde görev alan Mini Ada isimli robotun sahnede yaptığı sunuculuk ve dans gösterisi esnasında sahneden düşmesi tüm ülkenin gündemine oturmuştur. Yaşanılan bu olay, salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı oluşmuştur. Kaza sonucu sadece dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluşan robotun üzerinde, düşme ve çarpma sensörleri bulunmakta iken bu sensörlerin aktif edilmemesi neticesinde böyle bir olay gerçekleşmiş olup bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.
23 yıllık yazılım ve 9 yıllık robotik teknoloji alanındaki tecrübesi ile bilim ve teknoloji yolunda yürümeye devam eden Türkiye’nin Yerli Yazılım ve Robotik Markası AKINSOFT – AKINROBOTICS insanlığa hizmet amacıyla çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com