M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ‘Engelleri Kaldır’ konulu etkinlik düzenlendi.
‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binası önünde farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan etkinliğe çok sayıda öğrenci ve öğretim elemanı katıldı. Etkinlikte hep birlikte el ele tutuşarak çember oluşturan öğrenciler engelliler için tek yürek oldu.
“Engelli bireylerin bizden istedikleri tek şey; onları anlayabilmemiz”
Farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte Öğr. Gör. Bilal Bahçeci bir açıklama yaparak, “Engelli kardeşlerimiz onlara acımamızı ya da daha fazla yardımda bulunmamızı istemiyorlar. Çünkü onlar zaten mücadeleci bireyler. Engelli bireylerin bizden istedikleri tek şey; onları anlayabilmemiz. En büyük temennimiz bir sonraki buluşmamızda engelli bireylerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri konusunda ve toplumun engellilere yönelik tutumlarında temel konuların çözülmüş olması. Etkinliğimize katılan tüm duyarlı öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com