M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TAŞELİ KIRSAL KALKINMA DERNEĞİ


Mustafa AYDINLI (IPARD) S. Mühendis Müşavir yaptığı açıklamada; “Taşeli Kırsal Kalkınma Derneği (TKKD), Avrupa Birliği akreditasyonunu alarak, tarım başta olmak üzere eğitim, sağlık, bilişim alanlarında geliştirilmiş eğitim programlarını kırsal bölgelere ulaştırmayı, AB desteklerinden üst düzeyde faydalanarak bu bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ, Kooperatif ve Birliklerin güçlendirilmesini ve bölgenin farklı Pazar alanlarını ortaya çıkararak kırsal alanda sosyal ve ekonomik kalkınmayı desteklemek amaçlı Ermenek’te kurulacaktır.
TKKD, bünyesinde kurulacak 10 program, 3 Araştırma Merkezi, 2 tematik okul ve buna bağlı uzaktan eğitim programları ile faaliyetlerini sürdürecektir.
Kısaca TKKD faaliyetleri; Kırsal Kalkınma Programı, Avrupa Birliği Programı, Kırsal Yaşamı Koruma ve Destekleme Programı, İnsan ve Doğal Kaynakların Geliştirilmesi Programı, Kırsal Turizm Programı, Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Programı, Yenilenebilir Enerji Programı, Organik Tarım Programı, Üniversite Ziraat Fakülteleri İşbirliği Programı, Bilişim Teknolojileri Programı alanlarında faaliyet gösterecektir.
TKKD tarafından Avrupa Birliği Proje Yönetimi Akademisi ve Güneyyurt Tarım Okulu kurularak bölge halkının hizmetine ücretsiz olarak sunulacaktır. Ayrıca, Türkiye’de bir ilk olacak olan Ulusal Çiftçi Parlamentosu (UCP) ağı da TKKD tarafından kurulacaktır.


Ulusal Çiftçi Parlamentosu, ülkemizde bütüncül bir tarım politikasının geliştirilmesi sürecine önemli katkılar sağlayacak bölgesel çalıştay ve seminer programlarını içerisine alan bir iletişim ağı olarak faaliyet gösterecektir.

TKKD ilk 3 yıl içerisinde bölgede 5 milyon TL ‘lik katma değer yaratmayı hedeflemektedir. “ dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com