M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

VALİ FAHRİ MERAL VE EŞİ ZEHRA MERAL HANIMEFENDİ SOSYAL UYUM PROGRAMI KAPSAMINDA ÇOCUKLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan, ülkemizde barınmakta olan başta Suriyeli olmak üzere farklı ülkelerden gelen çocuklarla ülkemizdeki çocukların entegrasyonunu sağlamayı amaçlayan Sosyal Uyum Programı kapsamında kahvaltı etkinliği düzenlendi.
 
22 Aralık 2018 Cumartesi günü Polisevinde düzenlenen etkinliğe; Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral hanımefendinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin ve eşi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün, İl Göç İdaresi Müdürü Ali Koca, koruyucu aileler ve çocukları ile ülkemiz dışından gelen misafir çocuklar ve aileleri katıldı.
 
Vali Fahri Meral eşi Zehra Meral hanımefendi ile birlikte kahvaltı sonrasında ilgilendiği çocuklar ve aileleriyle bir süre sohbet ederek, koruyucu aileler ve çocuklarının isteğini yerine getirip günün anısına her biriyle ayrı ayrı fotoğraf çektirdi. Ailelerin ve çocukların birbirleriyle tanışma imkânı bulduğu kahvaltıdan sonra konuk çocukların yapmış oldukları dua ile program sona erdi.
 
UNİCEF destekli olarak başlatılan ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içerisinde 100 günlük eylem planında yer verilen ve ülkemizde barınmakta olan başta Suriyeli olmak üzere farklı ülkelerden gelen çocuklarla ülkemiz çocuklarının entegrasyonunun amaçlandığı “Sosyal Uyum Programı” ile çocukların birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları ve birlikte yaşama duygularının geliştirilmesi hedefleniyor.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com