M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

2019 ERASMUS PROJELERİMİZ KABUL EDİLDİKaraman Gençlik Kulübü Derneği Koordinatörlüğünde Erasmus Gençlik Projeleri kapsamında 2018 yılı Şubat, Nisan ve Ekim döneminde başvurusu yapılan ve 2019 yılında gerçekleştirilecek olan  “Gençlik için Gönüllü Ol-2”, “Keşif, Eylem ve Gelişim Yoluyla Liderlik” ve “Avrupa’da Gençlik için Gönüllü Ol” isimli Avrupa Gönüllü Hizmeti projeleri Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanmıştır.

2019 yılı boyunca, “Gençlik için Gönüllü Ol-2”  projesi kapsamında Avrupanın çeşitli ülkelerinden 18-30 yaş arası toplamda 8 genç, Karaman’a gelerek 2şer ay boyunca Karaman Gençlik Kulübü Derneği gençlik çalışmalarında gönüllü faaliyetlerde bulunacaklardır. “Keşif, Eylem ve Gelişim Yoluyla Liderlik” isimli proje kapsamında Karaman’dan 18-30 yaş arası toplamda 2 genç 1er yıllığına Slovenya ve Belarus ülkelerindeki ortak kurumların gençlik çalışmalarında aktif olarak gönüllü faaliyetlerde bulunacaklardır.“Avrupa’da Gençlik için Gönüllü Ol” isimli proje kapsamında Karaman’dan 18-30 yaş arası toplamda 20 genç Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki kurumlarda gençlik çalışmalarında aktif olarak gönüllü faaliyetlerde bulunacaklardır.

Gönüllülük projelerinin genel amaçları katılımcı gençlerin kültürel, sosyal ve uluslararası deneyimler elde etmesi, ekip çalışmalarında aktif rol alması, ilimizi, ülkemizi yabancılara en iyi bir şekilde tanıtarak muhtemel önyargıların yıkılması, gençlerin yurtdışında yeni insanlarla tanışarak ve yabancı kurumlarda faaliyetlerde bulunarak yeni bakış açıları kazanması, yeni bir dil öğrenmesi, yabancı dillerini geliştirmeleri, gençlere "gönüllü" olmanın önemini farkettirerek, onları gönüllü olmaya teşvik etmesi ve Gençlere "gönüllülük" bilinci kazandırması, yapılacak olan sosyal sorumluluk faaliyetlerinde akran eğitimine destek olarak gençlerin farklı becerilerinin gelişmesini sağlamakdır.

Projeler kapsamında 56,498,00 Euro hibe alınacak olup projelere katılan gönüllü gençlerin yeme, içme, konaklama, yolculuk masrafları tamamen karşılanacaktır, ayrıca gençlere cep harçlığı da verilecektir.

Daha fazla bilgi ve başvuru yapmak için dernek ofisini ziyaret edebilir ya da derneğimiz resmi web-sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Külhan Mh. 2. İstasyon Cd. No:4/1 Merkez, Karaman
www.karamanyouth.org

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com