M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

2019 YILININ İLK KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI


İl genelinde yürütülen kamu yatırımları ile birlikte ortaya çıkan sorunların çözümüne ilişkin görüş ve önerilerin ele alındığı il koordinasyon kurulu toplantısı Vali Fahri Meral başkanlığında gerçekleştirildi.
30 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 2019 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Vali Fahri Meral’in yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcısı Vekili Yıldıray Malkaç, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları ile yatırımcı kuruluşların bölge ve il temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Fahri Meral, ilimiz genelinde yapılan yatırımların değerlendirileceği koordinasyon kurulu toplantısının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.
Vali Meral il yatırımlarının son durumu hakkında açıklamalarda bulunduğu konuşmasının devamında, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle mahalli idarelerinde yatırımları dahil olmak üzere toplam 355 adet proje üzerinde çalışıldığını belirterek, bu projelerinin toplam tutarının 3 milyar 819 milyon 906 bin 090 Türk Lirası olarak gerçekleştiğini ifade etti.
355 adet projeden 161 adet projenin tamamlandığını belirten Vali Meral, bu süreçte 142 projenin ise devam ettiğini, 38 projeye ise henüz başlanmadığını söyledi. Projelerin hayata geçirilmesi sürecinde yüzde 70 fiziki gerçekleşme yaşandığını ifade eden Vali Meral, dönem sonu itibariyle 830 milyon 097 bin 057 Türk Lirası harcama yapıldığını sözlerine ekledi.
Gerçekleştirilen toplantının devamında yatırımcı kuruluşların bölge temsilcileri tek tek söz alarak 2018 yılı içerisinde il genelinde yapımı tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.
2019 yılının ilk koordinasyon kurulu toplantısı soru cevap kısmının ardından temennilerle sona erdi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com