M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BAKAN KURUM ANAHTAR TESLİM TÖRENİNE KATILDI


Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, Karaman Küçük Sanayi Sitesinin anahtar teslim törenine katıldı.
 
26.01.2019 Cumartesi günü gerçekleşen programa; Bakan Murat Kurum’un yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfü Elvan, Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser, bakanlık bürokratları, protokol üyeleri ve hak sahibi esnaflar katıldı.
 
Bakan Kurum programda yaptığı konuşmasında, “Karaman'ın, Karamanoğlu Mehmet Bey’in, Kazım Karabekir’in, Yunus Emre’nin vatanı olduğunu söyledi. Bugün Kazım Karabekir Paşa’nın ölüm yıldönümü, "Allah kendisinden razı olsun. Eğer Paşa'mız olmasaydı biz burada bir kura da çekemezdik, bunları da konuşamazdık. Eğer Paşamız o mücadeleyi vermeseydi bugün belki Trabzon, Konya, Karaman, İzmir gibi şehirlerimiz işgal altında olurdu. Dolayısıyla bizim de Paşamızın torunları olarak ecdadın bize bıraktığı eserleri, mirasları en iyi şekilde gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor.” diye konuştu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Lütfi Elvan da bu kooperatif için ilk yola çıktıkları günü hatırladığını söyledi. Kimsenin bu projenin gerçekleşeceğine inanmadığının altını çizen Elvan, şöyle konuştu: "Tartıştık, münakaşalar ettik ve biz yapacağız dedik. Karamanlı inanırsa yapar. Karaman her şeyiyle en iyisine layık. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Karaman’ın çehresini değiştirecek özellikle bu merkezdeki yoğunluğu azaltacak daha rahat daha huzurlu bir yaşam imkanı tanıyacak projelere destek sözü verdi ve bugün de kendisi açıkladı. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Karaman daha güzel yerlerde olacak. Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde konuşulan bir şehir olacak." dedi.
 
Konuşmaların ardından Bakan Kurum, Genel Başkan Yardımcısı Elvan ve Vali Meral tarafından kooperatif üyelerine anahtarları verildi.
 
Bakan Kurum, daha sonra Karaman Merkez Başakşehir mahallesinde TOKİ tarafından yapılan ve önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edilecek olan 515 konut alanında incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Karaman Belediyesini ziyaret eden Bakan Kurum ilimizden ayrıldı. YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com