M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BAŞKAN ADAYI ŞAHİN’E DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN TEŞEKKÜR


Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami ŞAHİN kısa adı UCLG olan, Dünya Belediyeler Birliği olarak da anılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı tarafından 5-8 Kasım 2018 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Dünya Konseyi toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak katılmıştı.
Dünya’da binden fazla şehrin üyesi olduğu UCLG’nin Genel Sekreteri Emilia Saiz  ŞAHİN'e toplantıya katılımı ve “Herkes için Kültür, Şehir ve Diplomasi fırsatları Politikası Konseyi'ne sunduğu Sürdürülebilir Kalkınma ve Barış İçin Anahtarlar eksenindeki paylaşımları için teşekkür etti. 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan ŞAHİN;
“Yerel yönetimlerde görevlerimizi yaparken dikkat ettiğimiz ve önemsediğimiz asıl şey şehrin fiziki inşası ve imarı yanında insanımızın ihyası ve nihai olarak mutluluğudur. Bu konuda ciddi çalışmalara imza atan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı da yerel yönetimlere önemli bir yol gösterici konumunda. İnsanlığın huzuru ve barışın tesisi için ortaya konan çalışmaların akabinde şahsıma sunulan bu iyi niyet mektubunun şehrimize, ülkemize ve dünya kardeşliğine katkı sağlamasını umuyorum” şeklinde konuştu.

Konsey Toplantı esnasında bir gelenek halini almış olan mesaj ağacına iliştirdiği notunda “Allah’ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği huzur ve barış dolu bir hayatın yaşandığı şehirler olmasını temenni ederim” şeklinde bir mesajı da uluslararası camia huzurunda dillendirmiş oldu.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com