M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BEN GÜNEYYURT’A BAŞKAN OLSAM!Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Önce bütün partilerin adaylarını ve aday adaylarını bir toplantıda bir araya getirirdim. Onlara ikram edeceğim yemek ve çay sırasında beldemizle alakalı projelerini, fikirlerini, tavsiyelerini, düşüncelerini, önerilerini alırdım ve bunlardan yapabildiklerimi yapmanın yollarını arardım.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Güneyyurt beldemize hizmet eden hayattaki eski belediye başkanlarını bir toplantıya davet ederek veya onları kendi mekânlarında ziyaret ederek onların da kasabamızla alakalı düşüncelerini dinlerdim. Onlara istediği halde yapamadıkları projelerini sorarak ufkumu genişletirdim.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Güneyyurt’un şahlanması için deli ve çılgın projeleri olan ve hiçbir kimliği olmayan kenarda köşedeki hemşerileri bir araya getirerek dinlerdim.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Güneyyurtlular Derneği başta olmak üzere beldemize hizmet vermeyi amaçlayan bütün kurumları ziyaret eder veya belediyeye davet ederek onlardan fikir alırdım. Hatta Güneyyurtlular Derneğinin bir şubesini kasabada açardım.
Güneyyrutlular Derneğinin başlattığı “Herse Şenliği” ni memleketimizde sürdürürdüm. Bu şenliğin yaylalarımızda yapılmasını denerdim. Bulgurca şenliğini ihya eder ve her yıl üç gün olarak yapılmasını sağlardım.
Güneyyurtlular Derneğinin “Eğitim Masasına” yardımcı olup beldemizden gücü olanların bu masaya katkısını sağlayarak ihtiyacı olan öğrencilerimize burs ikramında bulunulmasına yardımcı olurdum.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Kasabamızdan yetişen gazetecileri, yazarları, akademisyenleri, kariyer sahiplerini, öğretmenleri, müdürleri, bürokratları ve diğer kalifiye insanları davet ederek beldemiz hakkındaki düşüncelerinin nazari ve pratik alanlarını tespit edip onların birikiminden yararlanırdım.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Her iki ayda bir bütün muhtarları, sivil toplum kuruluşlarını ve imamları bir araya getirir; aç, açıkta ve sıkıntısı olanları belirleyerek çare bulurdum.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Kimse hakkında önyargılı düşünüp davranmam, muhakeme etmeden laflarla hüküm vermezdim.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Her ay makamımı bir saatliğine hiç umulmadık belde sakini aile reislerine bırakır: onlardan beldemiz belediye reisi olsalardı ilk bir ayda ne yaparlardı? Diye sorar ve “bu taş yaracak ummadık başlardan” faydalanırdım.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
İki ayda bir mahallenin birinde halk buluşması yapar, yerinde halkı dinlerdim. Sosyal yardımları ehil olanlara ulaştırmaya özen gösterirdim.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Belediyenin bütün altyapı malzemelerini Çarşağa kuracağım bir taş işleme tesisiyle elde ederdim. Ayrıca çarşakta halkımızın kar sevincini doya doya yaşamaları için bir kayak alanı düzenlerdim.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Aşağı Çağlar, Yukarı Çağlar ve Balkusan komşu köylerimizle sıkı alaka kurar, iç içe geçen yaylalarımızın sorunlarını fiilen ve fikren beraber çözmenin yollarını arardım.
Ben Güneyyurt’a başkan olsam: 
Esnaf ve ziraat erbabını her mevsim başında toplantıya çağırarak mevcut sorunları, muhtemel meseleleri ve sıkıntıları dinler beraberce hal yollarına bakardım.


Mükremin KIZILCA
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

2 yorum:

  1. Güneyyurt (Gargara) bölgesinin yayla turizmine destek vererek tanıtılması ve bölgedeki mağaraların gezilme görülme tanıtılması saplanması gerek. Konya Seydişirden Akseki Manavgat istikametine (eski yoldan) giderken Cevizli Kasabasından geçersiniz. Güneyyurt (Gargara) kadar veya biraz küçük. Aynı bölgede İbradı Kasabası var. Dışarıdan gelen ziyaretçi sayını yerinde görmek lazım. Temiz kasaba nasıl olur işte buralar. Şerafettin GÜÇ Karamanoğulları Tarihi Araştırmacısı Yazar

    YanıtlayınSil
  2. Bende Güneyyurt Belediye Başkanı olsam, her ay makamından çıkar tüm belediye personelinden peşime takar mahalle mahalle dolaşır,ve her mahallenin eksiğini geldiğini,varsa yanmayan sokak lambasını,her evin çevresinin temizliğinin yapılıp yapılmadığını, yolları bozuk,delik ve araçlara zarar veriyor mu onun denetimini,yani kısacası o aldığım maaşın her kuruşunu sonuna kadar hak etmek he Bana oy veren halkın arkamdan Adım la anmasini saglardim..

    YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com