M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İL ÖZEL İDARESİ YAĞIŞLAR SONRASI MÜCADELEYE DEVAM EDİYORİl Özel İdaresi ekipleri kar yağışları sonrası eriyen kar suları ve İlimiz genelinde etkili olan yoğun yağmur yağışı sonrası bozulan köy yollarının bakım-onarımı, su baskınlarına karşı köylerimizin korunması ve göçen istinat duvarlarının yeniden yapımı gibi pek çok konuda mevsim koşulları ile mücadelesini sürdürüyor.
İlimiz Merkeze bağlı Kalaba köyümüzde yoğun yağış sonrası göçen istinat duvarını yeniden yapın İl Özel İdaresi ekipleri, dün gece itibari ile Merkeze bağlı Çiğdemli-Mesudiye Köylerimiz arasındaki bir çiftliği su baskınından korumak için mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Diğer yandan Karayollarına ait Bucakkışla İhsaniye hattında Yukarıakın-İhsaniye arasında meydana gelen göçük ve heyelan ile ilgili Karayolları ile iletişim sağlanarak gerekli tedbirlerin Karayolları tarafından alınması sağlandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR: “ Her zaman dediğimiz gibi nerede ihtiyaç var ise İl Özel İdaresi Ekiplerimiz orada. Yoğun yağışlardan etkilenen İlimize bağlı köylerimizde bir yandan yağıştan etkilenen köy yollarımızın kumlama çalışmaları sürdürülürken, diğer yandan su baskınları ile mücadele eden ekiplerimiz göçen istinat duvarlarını da ivedilikle yeniliyorlar. Gece gündüz olumsuz hava koşullarına rağmen aralıksız çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Vatandaşlarımızı da yoğun yağıştan etkilenen yollardaki göçük ve heyelan olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum.”dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com