M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN İLİNDE MİSAFİR ANNE UYGULAMASI BAŞARILI VE ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

 Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla 2008 yılında Bakanlığımız tarafından başlatılan “ Misafir Anne Uygulaması” büyük bir özveri ile ilimiz’de başarılı bir şekide yürütülmektedir. Amacımız gebelerimizin sağlıklı ve uygun koşullarda doğum yapmalarını sağlamaktır.
Bu program kapsamında yılın belli zamanlarında olumsuz iklim ve ulaşım şartlarının ulaşımı imkânsız hale getirebildiği bölgelerdeki gebelerle, sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebelerin tespit edilerek; planlanan merkezlere nakledilmesi, konaklatılması, hastane şartlarında doğumlarının gerçekleştirmesi, doğum sonrası anne ve bebeğin sağlık durumunun uygun hale getirildikten sonra tekrar evlerine götürülmesi sağlanmaktadır.
Bu kapsamda 18.01.2019 tarihinde İlimiz Ermenek ilçesi ve köylerinde ikamet eden, misafir anne uygulamasını kabul eden gebelerimizin beklenen muhtemel doğum tarihine uygun olarak Müdürlüğümüze ait araçla evlerinden alınarak Karaman Devlet Hastanesine nakilleri sağlanmıştır.
Sağlıklı anne mutlu bebek mutlu gelecek.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com