M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN REKTÖR AKGÜL'E ZİYARET


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı olarak kurulan Çocuk Üniversitesi, eğitim-öğretime başladı.
2019 Kış Okulu programıyla ilk kez kapılarını miniklere açan KMÜ Çocuk Üniversitesi, bir haftalık eğitim-öğretim programına Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü ziyaretle başladı. KMÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cihat Abdioğlu ve Çocuk Üniversitesi eğitmenleri eşliğinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü makamında ziyaret eden minik üniversiteliler, Rektör Akgül'ün sözlerini can kulağıyla dinlediler.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde Çocuk Üniversitesi uygulamasını başlatmış olmanın memnuniyet verici olduğunu belirten Rektör Akgül, "Çocuk Üniversitesinin amacı okul öncesi, ilk ve ortaöğretim çağındaki çocuklarımızı üniversite iklimiyle buluşturarak onların erken yaşlarda bilim dünyası ile tanışmalarını ve akademik bir çevrede kendilerinin bilim, kültür, sanat, spor gibi alanlarda uygulamalı eğitim almalarını sağlamaktır. Çocuk Üniversitesinin öğrencilerimize son derece yararlı olacağını ümit ediyor, kendilerine 'Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine hoşgeldiniz' diyorum." açıklamasında bulundu.
KMÜ Çocuk Üniversitesi Kış Okulu programı, 20 ortaokul ve 10 ilkokul olmak üzere toplam 30 öğrenciyle eğitim-öğretim programına başlarken bir hafta boyunca devam edecek olan Kış Okulu çerçevesinde minik öğrencilere yönelik olarak STEM ve Robotik Uygulamaları, Akıl ve Zekâ Oyunları, Model Uçak Atölyesi, Sanat Atölyesi, Kurabiye Atölyesi, Drama Atölyesi ve Ritim Kursunun yanı sıra çeşitli bilimsel, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilecek.
KMÜ Çocuk Üniversitesi Kış Okulu, 25 Ocak Cuma günü düzenlenecek olan kapanış ve sertifika programıyla sona erecek.
       
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com