M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE ‘ÖĞRENİM VE ÖĞRETİM SÜREÇLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ’ KONULU ÇALIŞTAY

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Koordinatörlüğünde ‘Öğrenim ve Öğretim Süreçlerinin İyileştirilmesi’ konulu çalıştay düzenlendi.
2019-2023 Stratejik Planı doğrultusunda öğrenim ve öğretim süreçlerinin kalite odaklı iyileştirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştaya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra üniversitenin akademik birimlerini temsilen çok sayıda personel katıldı.
Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, “Bugün burada Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında alan yeterlilikleri ve program çıktılarının iyileştirilmesine yönelik çalışılan bir çalıştay düzenleyeceğiz. Çalıştay boyunca öğrenim ve öğretim süreçlerini Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi (TYYÇ) iyileştirip revize edeceğiz ve en kısa zamanda uygulamaya geçeceğiz.  Tüm hocalarımıza kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.
Çalıştay kapsamında TYYÇ alan yeterlilikleri ve program çıktılarının ilişkilendirilmesi için her bölüm bazında bir ekip oluşturularak program ve ders öğrenme stratejilerinin güncellenmesi hedefleniyor.
               


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com