M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KURTDERESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLERKöylülerin Yıllardır Süregelen Talepleri İçin Yol Haritası Belirlendi
İlimiz Merkez ilçesi Kurtderesi Köyünde yaşayan vatandaşların yıllardır hayvancılık konusunda süregelen yer sorunu ile ilgili İl Genel Meclisinde Başkan Adem KAPAR başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Toplantıya Milli Emlak Müdürü Hüdaverdi EROL, Gıda-Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan ÖZÇALIK, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Mera Şube Müdürü Süleyman YAVUZ, Kurtderesi Muhtarı Mevlüt AYGÜN ve azaları ile İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Samet SUCU katıldı.
Toplantı ile ilgili bilgi veren KAPAR: “ Kurtderesi köyümüzde vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu geçimini büyükbaş hayvancılık ile uğraşarak sağlıyor. Geçim kaynaklarının ekonomilerine olan katkısını arttırmak için hayvancılığı köyün dışında yapmak istiyorlar.
Bunun için yıllardır hazineden hayvancılık yapacakları bir yer talepleri var. Bununla ilgili 100’den fazla üyesi olan bir de kooperatif kurarak gerekli hazırlıkları yaptılar. Biz de yıllardır Kurtderesinde yaşayan vatandaşlarımız için çözülemeyen bir sorun olan bu konu için müdürlerimizle ve muhtarımızla bir araya geldik. Yer temini için yapılması gerekenler ile ilgili yol haritamızı belirledik. İnşaallah kısa sürede çözüme ulaşacak ve köylümüz isteğine kavuşacak. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyor, emeği geçen ve bu konuda çaba sarfeden tüm müdürlerime ve kurtderesi muhtarımız ve azalarına teşekkür ediyorum.” dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com