M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MAHMUT SAMİ ŞAHİN'İN KONUŞMASISayın Mkyk üyemiz, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanımız, Merkez İlçe ve ilçeBaşkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Belediye Başkan Adaylarımız, Teşkilatımızın her kademesinde hizmet eden değerli dava arkadaşlarım, değerli basın mensuplarımız ve saygıdeğer hemşehrilerimiz.

Ak Parti Karaman İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen Belediye Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantımıza hoş geldiniz.

Bu program için il başkanlığımıza ve emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Değerli Dava arkadaşlarım;
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde başlayan bu kutlu yürüyüşe hamdolsun ilk günden bu yana gönülden bağlı olmanın onurunu yaşadım ve teşkilat tedrisatından geçmiş, belediye meclis üyeliği yapmış bir kardeşiniz olarak huzurlarınızdayım.
İşimiz gereği bulunduğumuz Konya’da Meram ilçe teşkilatında Ar_Ge’den sorumlu başkan yardımcılığı ve ilçe sekreterliği görevlerinin tarafıma tevdi edilmesi ile başlayan hizmetimiz 2014 yılı itibariyle ilçe ve Büyükşehir meclis üyeliği görevi ile devam etti.

Meram ilçe meclisimiz bünyesinde imar komisyonu üyeliğiyle birlikte, büyükşehir belediyesinde encümen üyeliği, Ak Parti Gurup başkan vekilliği ve büyükşehir belediye başkan vekilliği görevlerini yürüttüm.

Rabbimin nasip etmesi, Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ve teşkilatımızın desteği ile 27 Kasım 2018 günü Ak Parti Grup Toplantısında Sayın Genel Başkanımız tarafından Karaman Belediye Başkan Adayı olarak ismimiz açıklandı ve Karaman'ımıza hizmet gayesi ile huzurlarınızdayım. Aynı şekilde bugün ilçe belediye başkanlarımız ve belde belediye başkan adaylarımızın açıklanması için de birlikteyiz.

Bu süreçte şahsıma gösterdikleri teveccüh nedeni ile başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere 
Genel Merkezimize, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Kadın ve Gençlik kollarımıza, tüm gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Yine bu süreçte şahsıma olan ilgi ve alakaları vesilesiyle güzide basın mensuplarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve Kurumlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hassaten dualarıyla, destekleriyle, kardeşlik duyguları ile bizi bağırlarına basan Karaman halkına, her zaman yanımda hissettiğim her yaştan Karamanlı hemşehrilerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer katılımcılar;

Yerel Yönetim ve Belediyecilik bir gönül işidir. Ak Partimizin yerel yönetimlere bakışı; hizmet yarışıdır, gönüllere girmektir, şehrin emini olmaktır. Bu vizyonun temeli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına dayanır.

Yerel Yönetimler bir bayrak yarışıdır. Her gelen belediye başkanı bir önceki belediye başkanından aldığı bayrağı daha yukarıya taşımak için gayret gösterir. Bu düsturla Ak Partimiz Yerel Yönetimleri, hizmette yarış vesilesi olarak kabul etmektedir. Şehir halkının ulaşım imkânlarından temizlik hizmetlerine; altyapısından, çevre düzenine; sosyo-kültürel gereksinimlerden sportif faaliyetlere varana dek hayatlarının önemli bir kısmında yerel yönetimler vardır.

Kıymetli kardeşlerim;

Karaman ki; hoşgörünün mimarı Mevlana’dır, sevginin sembolü Yunus’ Emredir, Karamanoğlu Mehmet Beydir, Kaptan-ı Derya Piri Reistir, Şark Fatih’i Kazım Karabekirdir, Türk dilinin Anadolu’da destanlaştığı yerdir, Karaman ki gönlümde hizmet aşkı büyüttüğüm yerdir.

Bir kardeşiniz olarak samimiyetle ifade etmek isterim ki; benim için belediye başkanlığı,sadaka bildiğimiz tebessümü yüzümüzde; ve de hizmetkârı olmayı arzu ettiğimiz 
Karamanlı hemşehrilerimizin yüzünde artırma çabasından başka bir şey değildir . Cennet  yurdumuz Türkiye’mize ve güzel şehrimiz Karamanımıza hizmet edebilmek şükür vesilesidir.

Böyle güzide heyacanlı bir topluluk önünde sizlere hitap ediyor olmam vesilesi ile Rabbime hamd ediyorum. Ve dileğim odur ki 31 Mart akşamıyla birlikte ismimizin hayırlı ve güzel hizmetlere vesile olabilmek adına, diğer ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızla birlikteşehrin emini olarak zikredilmesidir.
Bu vesile ile halen bu kutlu görevi yürütmekte olan ve adaylığımızın ilanıyla birlikte şahsıma göstermiş olduğu kadirşinaslıktan ötürü Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Çalışkan'a  teşekkür ediyorum. Yine bu kadim şehre hizmetkarlık yapmış geçmiş bütün belediye başkanlarımızı saygıyla; rahmeti rahmana kavuşmuş olanları da rahmet ve minnetle yad ediyorum. 

Değerli dava arkadaşlarım;

Takdir edersiniz ki bizler, sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiyesine karşı sorumlu değiliz. Bizler, bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Karaman’ı öyle planlayacağız ki, çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacakları bir medeniyeti, şehri miras bırakacağız.

Şehirler, şehirde yaşayanların katılımıyla yönetilir. Yerel yönetim bu açıdan demokrasinin ilk basamağıdır. AK Parti, milletimizin sesine hem ülke genelinde, hem de yerel yönetimlerde kulak vermiştir. Bütün yaşayanları etkileyen kararlarda hemşehrilerimizin görüşlerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının yönetime iletilmesi, yönetimin de yaptığı ve yapmayı planladıkları ile ilgili STK’lar ile daha etkin diyalog kurması için çeşitli mekanizmalar geliştireceğiz.

Karaman’ımızı, insan odaklı, doğal kaynaklarını ve çevreyi koruyan, ekonomisiyle, kültürüyle, tarihi mirasıyla, el sanatlarıyla, tarımıyla, turizmiyle ülkeyle entegre edecek ve tanıtılmasını sağlayacağız. Öte yandan küresel düzeydeki en ileri teknikler, 
teknolojiler ile akıllı şehir teknolojilerini kullanan, yenilikçi, katılımcı, dönüşüm fırsatını değerlendirerek şehirlerimizi yaşanabilir şehir yapan özgün ve şeffaf yönetim anlayışıyla hep birlikte inşa edeceğiz.

İnsanlarımızın temel altyapı sorunlarını çözerek onların yaşam kalitelerini yükselteceğiz. Aynı zamanda insanımızın ruhi ihtiyaçlarına da çözümler üreterek, kültür ve sanat merkezlerinden meslek edindirme kurslarına, tarihi eser restorasyon çalışmalarından konser, sinema ve tiyatro gösterilerine kadar geniş yelpazede pek çok icraat gerçekleştireceğiz.

Yerel yönetim olarak şehirlerin sadece altyapı sorunlarına değil, şehir sakinlerinin sorunlarına da eğileceğiz. Yoksullar, engelliler, kimsesizler, şehit ve gazi aileleri, gençler ve çocuklarımız, yaşlılarımız için önemli, çok çeşitli ve sosyal projeler hayata geçireceğiz. İnsan merkezli medeniyet hayatımızın bir gereği olarak insan odaklı siyasete ve insan odaklı yerel yönetime inancıyla ulaşılmadık, ihtiyacı ve talebi dinlenmedik bir insanımızı bırakmamayacağız.

Saygıdeğer Hazırun;

Belediye hizmetlerinin kalitesi, bu hizmetleri veren nitelikli insan kaynakları ile ilgilidirBu minvalde daha etkin ve verimli yerel yönetim için belediyemizin beşeri sermayesi, eğitimprogramlarıyla iyileştirilecek ve kabiliyetli insanlarımızı cezbedecek düzenlemeler yapacağız. Yerel yönetici ve yerel yönetim çalışanlarının kabiliyetlerini, görgülerini, bilgilerini yükseltecek programlar uygulayacağız. Belediyemiz, halka hizmetin ilk kapısı olarak güler yüzlü çalışanlarıyla en yüksek memnuniyeti sağlayacağız.

Malumdur ki ecdadımızın güzellik anlayışı sadece binalarda, sanatlarda ve eserlerde yaşamaz. Bize miras kalan eserlere baktığımızda onların şehirleri ve insanları da güzelleştirdiğini anlıyoruz. Güzel insan, güzel şehir demektir. Mekânın estetiği, insanın estetiği demektir. Çünkü mekân insanı, insan da mekânı şekillendirir. Kişinin yaşadığı çevre, binalar dünya ve yaşam tasavvuruna etki eder. Bu bilinçle uygarlığımızın insan ölçekli, insan odaklı ve insan dostu şehir anlayışını temel misyonumuz olarak bileceğiz.

Karamanımızın tarihi, kültürel ve manevi değerlerini tanıtmak için önümüzdeki dönemde şehrin dinamiklerinin de içinde olacağı tanıtım platformu kurulmasına öncülük edecek ve bölgesel turizm planlaması, kültür rotaları oluşturacağız. İnanç turizmi merkezlerine sahip çıkarak, mutfağımızın benzersiz lezzetlerini tanıtan gastronomi ve ekolojik tarım turizmini geliştireceğiz.

Ak Parti olarak amacımız, şehrimizde yaşayan insanımızı merkeze alacak şekilde en güçlü, en zengin ve en demokratik düzeylere yükseltmektir. Bunun için hizmet aşkıyla ve millet sevdasıyla her an iyi ve her an yeni işler yapmaya devam edeceğiz.

Sevgili Karamanlı Hemşehrilerim;

Bizlere inanın, bizlere güvenin ve bizleri destekleyin ki hizmet aşkımızla hep birlikte Karaman’ımızı geleceğe taşıyalım. Destek verin ki Türk Dilinin Başkenti olan bu nadide şehrimizin gücünü ve güzelliğini layık olduğu vechiyle bütün dünyaya ilan edelim, yayalım ve hep birlikte gösterelim.
Allah’ın izniyle 31 Mart’la birlikte ortak olduğumuz bu sevdaya hep beraber alkış tutanlar ve şükredenler olacağız.
Bizler Orta Asya’da hak namına ok atmış ve sahibini badiyeden miraca çıkaran bir aşka sevdalanmış ecdadın torunları olarak halka hizmeti Hakka ibadet bilenleriz. Bu hal ile alın terimiz bizim tatlı yorgunluğumuzdur, işletmesini açan esnafımızın besmelesi bizim ortak duamızdır, gençlerimizin gelecek umudu bizim ortak hayalimizdir, çocuklarımızın tebessümü ortak değerimizdir.

Şunu bilmenizi isterim ki bir sevda ile çıktığımız hizmet yolculuğumuzda bir ve beraber hareket ederek güzel şehrimizi daha iyiye ve daha güzele götürebilmek adına omuz omuza vereceğiz. Karaman’ımızı daha da ileriye götürebilmek adına bilgi ve tecrübelerimizi paylaşacak, ortak bir akıl ile hareket etmenin gayretini güdeceğiz. 

Ne yaparsak istişareyle yapacak; neyi hayal edersek edelim gönüllere girebilmeyi asıl gaye bileceğiz.  Şunu asla unutmamalıyız ki bizler bir gün gözlerimizi yumup bedenimiz toprağa yar olduğu gün hesaba çekileceğiz. İşte bu gerçek dolayısı ile şehrimizdeki bütün can sahiplerinden mesul olduğumuz şuuruyla hareket edeceğiz.
Öyle hizmetler yapmayı istemeliyiz ve nasip olursa yapmalıyız ki bizden sonra gelenler bizi hayırla ve duayla yad etsinler. Bu güzel coğrafyada yol yürümüş ve gönüller inşa etmiş Mevlana ve Yunus' ların diyarında yıllar sonra hayırla ve dua ile hatırlananlardan olmayı niyaz ediyorum

Sayın Mkyk üyemiz ve kıymetli davetliler;

Sözlerime son verirken bizi bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize, Gençlik ve Kadın Kollarımız ile; mesajlarıyla, dualarıyla yanımızda olan hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye ve ilimizde, ilçe ve beldelerimizde  belediye başkan adayı olan dava arkadaşlarıma muvaffakiyetler diler, hürmet ve muhabbetleri sunarım.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com