M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ÖLÜMÜNÜN 4. YILINDA AHMET KELEŞOĞLU’NDAN ANIMSAMALARTürkiye eczanelerine ilaç temin eden/ilaç dağıtım yapan ve sağlık sektörünün öncü firmalarından biri olan Selçuk Ecza Deposu’ndan söz etmeyeceğiz.
Ermenek ve çevresinde insanlarımızın ilk aklına gelen, İstanbul’da yaptırdığı okullardan, Konya’daki  devasa tesislerden ve fakültelerden değil, doğduğu ve gençliğini yaşadığı Ermenek’e verdiği coşku, heyecanla birlikte, kültür ve turizm hizmetleri aklımıza gelir.
Biz, 02-04 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ermenek ve Çevresi sorunlarının, dününü, bugününü ve yarınını enine boyuna ele alan KMÜ’nün düzenlemiş olduğu “ERMENEK SEMPOZYUMU”   vesilesi ile Ermenek’teyiz.  Sempozyuma katılan 150 civarında katılımcılar,  gelip giden misafirler vs. 170 civarında misafiri yemekli, 90 kadar katılımcı bilim adamını rahmetlinin yaptırmış olduğu Selçuklu Oteli’nde yatılı/yemekli üç tam gün ağırlandı. Yine sempozyum çalışmalarının yürütüldüğü Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi  de rahmetliyi ölümsüzleştiren muhteşem eserlerden biri olan kültür merkezinde bilim adamları Ermenek ve Çevresi sorunlarını  sunmuş oldukları tebliğlerle dile getirdiler.
Ermenek’te yapılan dört yeni camiden ikisi onun  varlığının eseri,  özellikle Seyran Mahallesi’ndeki külliye işlevindeki caminin konumu mimarisi  “Allah yaptırandan razı olsun! “  dedirten muhteşem bir eser.
Annesi ve babası adına yaptırdığı okulda okuyan çocuklar, camilerde namaz kılan büyükler, otelde yatan Ermenek kökenli insanlar ve turistler, onun adını sürekli anımsamaları, rahmetlinin sürekli anılmasına vesile olacak ve ruhunu şad edecektir.
14 Ocak 2015 tarihi onun ölümünün 4. yılı, şüphesiz ölüm yıldönümünde varisleri, yakınları, sevenleri, çalışanları, başta Selçuk Ecza’nın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sonay GÜRGEN olmak üzere Selçuk ECZA Grubu rahmetliye olan şükran duygularını mezarı başında ve camilerde ve kültür merkezlerinde bir program çerçevesinde anacaklar ve şükranlarını sunacaklardır.
Şüphesiz Selçuk Ecza Holding’in Yöneticilerinin,  kurucusuna olan derin saygısı ve katılımcıların masraflarını üstlenmeleri olmasa idi, KMÜ Ermenek’te bir sempozyum düzenleyip Ermenek sorunlarını dile getiremezdi. Bu arada Ermenek Belediye Başkanı Sayın Uğur  Sözkesen’in  de sempozyum katılımcılarına karşı gösterdiği misafirperverliği de hatırlatmak yerinde olur.
Ermenek ve Çevresi  Sempozyumu, rahmetli Ahmet Keleşoğlu’nun kurduğu tesisler, sağaldığı imkânlar sayesinde, Ermenek ve Çevresi Sorunları  enine boyuna tartışıldığı gibi, 50-60 yıl gibi bir zaman aralığında birbirini görmeyen Ermenekli bilim adamları ve aydınlar da buluşup hasret giderme imkânı bulmuşlardır. Ölümünün 4.yılına girerken rahmetli Ahmet KELEŞOĞLU’nu anar, ruhunun şad olmasını dileriz. 

12.01.2019
Hasan ŞİMŞEK

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

1 yorum:

  1. Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun. Ermenek ve havalesine yaptıkları iyilikler, eserler asla unutulmaz. Saygıyla yad ediyorum. Şerafettin GÜÇ Karamanoğulları Tarihi Araştırmacısı Yazar

    YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com