M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TRİBÜNLERİN 59’LUK EMİNE TEYZESİ’NDEN SPORCU KIZINA DESTEK


Karaman’da yaşayan 59 yaşındaki Emine Kartok, kızı Gamze Kartok’u spor yapması konusunda destekleyerek, yarışmalarda yalnız bırakmıyor.
Karaman merkeze bağlı Güldere Köyünde yaşayan ve 8 çocuk annesi olan 59 yaşındaki Emine Kartok, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen hentbol müsabakalarında kızı Gamze Kartop’a destek vermek için 40 kilometre yol gelip, sporun eğitime engel önyargısını adeta yerle bir ediyor.
Karaman’da Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim hayatını sürdüren Gamze Kartop, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlediği okullararası gençler hentbol il birinciliği müsabakalarında okul takımı kadrosunda yer alarak 3 gün süren karşılaşmalarda takım arkadaşlarıyla birlikte birincilik mücadelesi verdi.
Gamze’nin 59 yaşındaki annesi Emine Kartok’da çok sevdiği kızını spor yapması konusunda destekleyerek her gün 40 kilometre yol gelip kızına tribünlerden alkışlarıyla ve dualarıyla destek verdi. Her müsabaka saatinde tribünde çok sevdiği annesini görerek büyük mutluluk yaşayan Kartop ise, müsabakalar sonunda kazandığı madalyanın mutluluğunu annesiyle paylaştı.
Güldere köyünden kızının maçlarının izlemek ve ona destek vermek için geldiğini belirten Emine Kartop, “Kızım Gamze’nin maçlarının izlemek ve ona destek vermek için her maçına geliyorum. Maçlardan önce kızımın öğretmenlerinin yanına uğrayarak dersleri hakkında bilgi alıyorum. Maç saati geldiğinde ise tribünlerde yerimi alarak ona destek olmaya çalışıyorum. Toplumumuzda çok fazla yaygın olan spor eğitime engel oluyor önyargısına kesinlikle katılmıyorum. Kızım Gamze hem eğitim hayatını sürdürüyor hem de sporunu yaparak yarışmalara katılıyor. Ben çocuğum için uğraşıyorum ve maçlarını izlerken çok mutlu oluyorum. Tek isteğim kızımın okuması ve vatanına milletine hayırlı bir evlat olması” diye konuştu.
Annesinin kendisine destek için 40 kilometre yoldan gelmesinin anlamının büyük olduğunu ifade eden Gamze ise, "Maçlardan önce annemi tribünde görmek beni çok mutlu ediyor. Bana her konuda destek oluyor. Özellikle spor yapmam konusunda verdiği destek ise beni daha çok mutlu ediyor. İnşallah bende bu desteklerinin karşılığını ona en güzel şekilde vermek istiyorum.”YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com