M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

FİKRET ÜNLÜ VE MEMLEKET HASRETİ ( I )Önceki Gençlik ve Spor bakanlarımızdan Fikret ÜNLÜ ile tanışmam çok geç oldu. Partisinde genel muhasiplik yaptığı bir yaz döneminde bir işi için gittiğim Ankara’ da gezip dolaşırken, tesadüfen partisinin önünden geçerken, partide olabileceğini düşündüm, binaya girdim,  kendisi ile tanıştım ve sohbet imkânımız  olmuştu. Yılını hatırlamıyorum. Daha sonra bakanlık yaptığı dönemlerde ERÇEV’in kuruluş aşamasında ve sonrasında kendini yakından tanıma imkânımız oldu. 2011 seçimlerinin propaganda döneminde, kendilerine ciddi ölçüde destek verdik.  Ayrıntılara girmeyeceğim ama yöreden hizmet almış kişiler ve kuruluşlar ona yeterli desteği vermekten kaçındılar. Bir de CHP’nin klasik yapısı, ben bilirim ben yaparım,  anlayışının tekelci zihniyeti, diğer yandan parti içi bencil düşünceler, canı gönülden verilmeyen destekler, Fikret Bey’in seçimi kaybetmesine neden oldu. 2011 seçimlerinden sonra siyaseti tamamen bıraktı, hemşehrileriyle, dostlarıyla, spor yaptığı arkadaşları ile mezun olduğu okul olan İvrizlilerle vaktini geçirmeyi yeğledi.
Fikret ÜNLÜ, bakan olunca ve sonrası gördüğüm kadarı ile “ dünyaları ben yarattım” havasına hiç girmedi. Onunla hep topluluk içinde konuştuk ve görüştük. Bir defasında Ataköy 5. Kısım Camisi’nde kaldırılan bir cenaze sonrası yaklaşık iki saat bir yemekte baş başa beraber olduk, sohbet ettik. Hatıralarını yazdığını, günlük tuttuğunu söyledi. Yaşamı hakkında bir kitap yazmayı düşünürse kendisine yardımcı olacağımı söyledim. Bu konuda bana bir dönüşü olmadı ama hayatını yazmaya kararlı olduğunu biliyorum,
Benim Fikret ÜNLÜ’ye olan hayranlığım, bir siyasiden, bir bakandan çok, üzerine almış olduğu Spor Bakanlığı görevini hücrelerine kadar benimsemesi ve yapması gereken hizmetleri hakkıyla yapmış olmasıdır. Sırtında çantası, dağcılık ekibi ile Ağrı Dağı’na tırmanışı görselleri bugün dahi hafızamda taptaze duruyor. O Spor Bakanlığını yaparak, yaşayarak yapmış tek T.C. Spor Bakanı olduğunu bilmemizde yarar var.
Milletvekilliği ve bakanlık yaptığı dönemde ilimiz Karaman’a yaptığı hizmetleri insanlar hep söylüyor. Bizler de duyuyor ve görüyoruz. Bana göre devletin ekonomik yönden kıt imkânlarının olduğu dönemde, kişisel gayretleri ile Ermenek Fikret Ünlü Yatılı Bölge Okulu’nu ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yaptırılan Öğretmen Okulu’nu yaptırtmış olması her türlü hizmetin üzerinde nitelikli bir eğitim hizmeti olduğunu düşünüyorum.
2006 yılında yazmış olduğu “MEMLEKETİM “ şiirini Yeşil Ermenek Gazetesi’nde 2011 yılının 30 Nisanı ve bir sonrası haftasında yorumlamış ve memleketimin (Taşeli Yöresi ) geleceği hakkında düşüncelerimi yazmıştım.  Fikret ÜNLÜ”nün yazmış olduğu “ Memleketim “ şiirini önümüzdeki haftalarda yorumlayacak ve onun doğduğu yerlere ne kadar bağlı olduğunu ve sıla özlemi ile yanıp tutuştuğunu göreceğiz.
Şimdi tedavi olan Fikret ÜNLÜ bakanımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.
15.02.2019
Hasan ŞİMŞEK

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com