M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI İL ELEMELERİ SONA ERDİ


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında düzenlediği Gençler Arası ‘Türk Müziği, Tiyatro, Şiir ve Bilgi’ yarışmalarının Karaman il elemeleri tamamlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve gençlerin Türk Müziği, Şiir Okuma, Tiyatro ve Bilgi Yarışmaları’nda yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu Kültür ve Sanat yarışmalarının Karaman il elemeleri Karaman Gençlik Merkezi ve Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmalar ile tamamlandı.

Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen kültür ve sanat yarışmalarının ilki ‘Kim Bilir’ sloganı ile Gençler Arası Bilgi Yarışması kategorisinde gerçekleştirildi. Yarışma sonunda birinciliği Lise kategorisinde; Yiğit Şensoy, Ahmet Özay, Numan Ün’ün yer aldığı ‘Heisenberg’ grubu alırken, Üniversite kategorisinden ise Burcu Şekerci, Meryem Tarhan, Fatma Nur Altunay’ın yer aldığı ‘Ya Tahammül Ya Sefer’ grubu oldu. Yarışmada birinci olan gruplar Mart ayında Ankara' da yapılacak bölge finallerinde Karaman’ı temsil edecekler.

‘Sahne Sırası Sende’ sloganı ile düzenlenen Gençler Arası Türk Müziği Yarışması ise Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dallarında gerçekleştirildi. Yarışmalarda 18-23 yaş solo kız seste Fatmanur Candan, 18-23 yaş solo erkek seste Veli Geldi, 24-29 Yaş solo erkek seste Yusuf Karakuş ve 18-29 Yaş Özgün Yorumlamada Ahnado Grubu (Ahmet Yaşar Fidan, M. Doğukan Doğan, Nafiz Berk Parlak) dereceye giren isimler oldu.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com