M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

1-7 MART MUHASEBE HAFTASI KOKTEYL’İ DÜZENLENDİ


Karaman SMMM Odası’nda düzenlenen Kokteyl’e Daire Müdürleri, Oda Yönetim Kurulu, Üyeler ve Stajyerler katıldı.
Oda Başkanı Umut AYDIN, Kokteyl açılış konuşması yaptı.
Başkan AYDIN, yaptığı konuşmada: “1-7 Mart Muhasebe Haftası etkinliğimize hoş geldiniz. Öncelikle son günlerde görevi başında hayatını kaybeden meslek şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve meslek camiamıza başsağlığı diliyorum. 3568 sayılı meslek yasamızın 30.yılında; odalarımızın görüşü alınmadan sürekli getirilen mevzuat değişiklikleri ve alt yapısı oluşturulmadan yürürlüğe koyulan e- uygulamalar yüzünden moralsiz ve motivasyonsuz, taleplerimize suskun kalınması ve son günlerdeki strese dayalı nedenlerle görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımızın olması nedeniyle haftamızı buruk kutluyoruz.  Biz 210 üyesiyle ilimizin, 112 bin üyesiyle ülkemizin en büyük akademik örgütlerinden biriyiz. Örgüt olarak;  Maliyenin güçlenmesine katkı koymanın yanı sıra işletmelerimizin gelişmesinde yol gösterici olarak ülkemiz ekonomisinin gelişimi için çalışan, iş dünyasına bilgisiyle yön veren, ürettiği değeri toplumla paylaşan,  ülkemizde vergi bilincinin oluşmasında önemli rol oynamanın yanında, başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yanı sıra bir çok kurum ve kuruluşa veri akışı sağlayan önemli bir mesleği icra ediyoruz. Dürüstlük, tarafsızlık, mesleki yeterlilik ve sır saklama ilkelerimiz; mesleğimiz onurumuzdur. Güçlü işletmeler güçlü Türkiye için mücadele eden meslektaşlarımıza hak ettikleri önemin verilerek taleplerinin bir an önce yerine getirilmesi dileğimle, bu onurlu bir o kadar zor ve zahmetli mesleğin icracıları meslektaşlarımın ve ailelerinin haftasını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Buradan devlet kurumlarımızın çok kıymetli temsilcilerine seslenmek istiyorum. Yukarıda da bahsettiğim ve sizlerinde malum olduğu üzere devletimizin esnaflarımızdan istediği neredeyse tüm veriler meslek mensuplarımız tarafından yapılmaktadır.  Yeri geliyor bir memur gibi çalışıyoruz ve bunun karşılığında en üst hoşgörüyü sizlerden talep ediyoruz. Yine Odalarımızın güzide başkanları, bizler sizlerin tüm mesleki sırlarınıza vakıfız. Gerektiğinde kardeşiniz, arkadaşınız oluyoruz. Başınız hangi konuda sıkışsa bizleri yanı başınızda görüyorsunuz. Bizde bunu canı gönülden yapıyoruz. Lütfen en ufak aksilikte bizleri hedef tahtasına koymayın, tasarruf tedbirlerinizi ilk bizden başlatmayınız.
Çok kıymetli meslektaşlarım.Umarım bir dahaki muhasebe haftamızda hepinizi sağlıklı, sıhhatli ve daha fazla moralli görmek temennilerimle katılımınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.
Kokteyl’de oda faaliyetleri ile ilgili slayt gösterimi yapıldı. Meslekte 25 yılı dolduran üyelerden Abidin TEKİNBAY, Arif KÖŞŞEKOĞLU, Fevzi KOÇAKLI ve Abdullah ALTINER’e Karamanoğlu Mehmet Bey Minyatürü takdim edildi.  Abidin TEKİNBAY’a Defterdar Vekili Hacı KARAYEL, Arif KÖŞŞEKOĞLU ve Fevzi KOÇAKLI’ya SGK İl Müdürü Serdar FINDIK, Abdullah ALTINER adına Metin KOÇAK’a Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bayram UYSAL hediyesini verdi. Odanın yeni üyeleri Fikret KUŞ’a SMMM Ruhsatını Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Gökhan ALKAN, Harun ŞİMŞEK’e SMMM Ruhsatını YMM Abdulkadir AYDIN teslim etti.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com