M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ARI YOKSA TARIM DA YOK, YAŞAM DA


Son yıllarda Ülkemizde ve Karaman’da arı nüfusu gitgide azalmaktadır. Bu azalmanın en önemli nedenlerinden biri bitkisel üretimde kullandığımız bitki koruma ürünleridir. Arılar doğal ekosistemin çok önemli bir parçasıdırlar. Arılar yetiştirilen bitkilerin yaklaşık olarak 3 te 2 sinde (elma, armut, şeftali, badem, çilek, yonca, kavun, karpuz, ayçiçeği, fasulye vb) tozlaşmayı sağlayarak biyolojik çeşitliliğin ve bitkisel üretimin devam edebilmesi için kritik öneme sahiptir. Yani arılar sadece bal üreticileri için değil tüm üreticiler ve insanlık için değerli ve korunması gereken varlıklardır.
Dünyamızda hayatın devamı için vazgeçilmez, doğanın bu eşsiz varlıklarını arıcılarımız ve bitkisel ürün üreten üreticilerimiz işbirliği halinde birlikte korumalıyız.
Karaman Ziraat Odası
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com