M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ÇALIŞKAN’IN REGAİB KANDİLİ MESAJI            Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
            Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak; Kandillerin, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, özel geceler olduğunu ifade etti. Başkan Çalışkan’ın mesajı şöyle:
            “Yardımlaşma ve dayanışma hislerinin, hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandilimiz mübarek olsun. Üç aylar Müslümanlar için sevinç ve mutluluk aylarıdır. Recep ayı içerisinde bulunan Regaib Kandili, Rabbimizin rahmetinin, affının ve lütfunun yağmur gibi insanlığa yağdığı günlerdir. Bu mübarek geceleri fırsat bilerek, Yüce Rabbimizin anlam ve hikmetiyle buluşma, hayatımıza tatbik etme adına her daim gayretli olmak durumundayız. Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamaya, bunun için de onun değerlerini yaşamaya, yaşatmaya ve bu çerçevede Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (S.A.V.) örnek hayatını ve ahlakını da rehber edinmeye ihtiyacımız çok büyüktür. Rahmet ve mağfireti bol olan bu mukaddes günlerde; kardeşlik içinde bir arada yaşamanın, yetime, öksüze ve kimsesize kol kanat germenin, fakir ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin, kutsal değerlere saygının en üstün değerler olduğunu hissederek Yüce Allah'tan af dilemeliyiz.
            Tüm din kardeşlerimizin Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede; sevginin, muhabbetin ve kaynaşmanın artmasını temenni ediyor, İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Regaib kandilini kutluyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com