M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ENERJİNİZİ DOĞRU YERDE HARCAYINSiyasi Partiler de sürekli bir şey başkanı olmak için enerjisini ve ömrünü harcayan ve bir şey yapmak isteyip de imkân bulamayanlar toplum yararına birçok Vakıf ve Dernek var.
Enerjinizi buralarda harcayın ve hayır işleyin. Mesela alkole, kumara bağımlılığı olanları hayata bağlamak için İl ve İlçenizin YEŞİLAY ilçe başkanı veya yönetim kurulu üyesi olabilirsiniz. Veya Toplum yararına projeler hazırlamak, kan bağışı kampanyaları ile hayat kurtarmak, afetlerde zarar görenlere yardım etmek için TÜRK KIZILAYI'nın İlçe temsilcisi veya yönetim kurulu üyesi olabilirsiniz. Okuma imkânı olup da zorluk çeken gençlerin elinden tutmak, burs vermek için TÜRKİYE MAARİF VAKFI, TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI, İLİM YAYMA CEMİYETİ gibi birçok dernek veya vakıfların İl veya ilçe temsilci, yönetim kurulu üyesi olabilirsiniz. Bu sayede siyasette birbirinize rakip durumuna düşmez ve kimse ile kavga durumuna gelmezsiniz.
Sonuç olarak da ait olduğunuz topluma yük olan değil, yük alan durumuna gelirsiniz ve bir şeyleri başardığınız, bir şeyler yaptığınız için her daim kendinizi iyi hisseder, huzurlu bir hayat yaşarsınız. Madem niyet hizmet etmek, madem niyet faydalı olmak, madem niyet bir şeyler yapmak, madem niye Allah'ın rızasını kazanmak, gelin enerjinizi, imkânınızı, zamanınızı günübirlik heves ve istikbal hayallerinize kurban etmeyin.
Ölümün ne zaman geleceği belli değil. Belki iki gün sonra, belki iki saat sonra, belki de iki dakika sonra...
Gelin Mahşerde hesaba çekilmeden, bu dünyada kendimizi hesaba çekelim...
Bozyazı Manevi Kalkınma Hamlesi


Celal Gülcan
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com