M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GÖKSU TAŞELİ HAVZASI KALKINMA PROJESİ 2019 YILI 1. HİBE PROGRAMI BAŞLAMIŞTIRGöksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında, 2019 yılı için 1. Hibe çağrı dönemi başlamıştır. Bu çağrı ile bölgede gelir düzeyi düşük, küçük ve parçalı tarım alanlarında üretim yapan çiftçilerimizin desteklenerek gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir.
Bu kapsamda 4 Mart 2019 – 29 Mart 2019 tarihleri arasında;
1-Mevcut Bağların Rehabilitasyonu: 1-15 dekar arası büyüklüğe sahip bağlarda sulama sistemi ve telli terbiye sistemi, 3-15 dekar arası bağlarda buna ek olarak ihata sistemi kurulumu yapılabilecektir. Bu çağrıya merkez ilçenin proje sahasındaki 54 köyden başvuru alınacaktır.
2-Çiftlik içi Kurutma Araç ve Ekipmanları: Özellikle kadın çiftçilerimizin sebze ve meyve kurutma imkanlarını geliştirmek, daha temiz ve sağlıklı ortamlarda kurutma faaliyetlerini sağlayabilmek amacı ile 8-12 m² ‘lik bir odanın, kurutma odasının tadilatı ile oda içerisinde kullanılmak üzere derin dondurucu, şofben, kurutma sehpaları, tel dolap, raf ve kurutma sistemleri kurulumu desteklenecektir.
3-Geomembran Havuz Kurulumu: 100 m³ hacminde, ihata ile çevrili ve koruma filesi olan sulama havuzları desteklenerek çiftçilerimizin sulama kapasiteleri artırılacaktır.
4-Elektrikli Çit Kurulumu: Yaban hayvanlarının özellikle sebze alanlarında olmak üzere tarım arazilerinde verdiği zararı en aza indirmek amacıyla güneş panelleri ile enerji sağlayan elektrikli çit telleri kurulumu desteklenecektir. Ermenek, Sarıveliler ilçeleri ve köyleri ile merkez ilçenin proje sahasındaki 54 köyden başvuru alınacaktır.
Projelerde bireysel başvurularda KDV hariç % 70, çiftçi grubu başvurularında ise  KDV hariç % 80 oranında destekleme yapılacaktır.
Başvuru ve bilgi almak için Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
İl Proje Yönetim Birimi (338) 213 16 53 (dahili 223)
İlçelerde ise:
Başyayla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü       (338) 351 61 50
Ermenek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü       (338) 716 26 00
Sarıveliler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü     (338) 441 22 87 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir. Başvurular şahsen yapılacak olup 29 Mart 2019 tarihinde sona erecektir.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com