M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İSTİKLAL ŞAİRİMİZ VE EDEBİYAT ÜZERİNE ÖĞRENCİLERLE SOHBET


Vali Fahri Meral ve eşi hanımefendi Zehra Meral ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve eşinin katılımıyla Hatuniye Medresesi Millet Kıraathanesinde öğrencilerle bir araya geldi.
 
11 Mart 2019 Pazartesi akşamı gerçekleştirilen programda, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ve Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Vali Fahri Meral, öğrencilerle birlikte istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve edebiyat üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.
 
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı kapsamında düzenlenen buluşmada Vali Meral, şairimizin eserlerinin okunduğu ve değerlendirildiği söyleşi programında gençlerle sohbet etti. Söyleşide, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, İstiklal Marşı’nın hangi şartlar altında yazıldığı, hangi duyguları barındırdığı ve topluma verdiği mesaj ile şairimizin tüm eserlerinin toplandığı “Safahat” isimli kitabın edebi yönü ve İstiklal Marşımızı diğer şiirlerden ayıran özellikleri değerlendirildi.
 
Liseli öğrencilerin katıldığı, karşılıklı ve samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi programı, öğrencilerin edebiyata dair duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri ve kahraman ordumuz adına milletimiz için yazılan İstiklal Marşı’mız ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili düşüncelerini paylaşmalarıyla sona erdi.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com