M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ REKTÖRÜ AKGÜL'DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJIKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kadın hakları konusunda farkındalık oluşturmak ve mağduriyetleri gidermek amacıyla her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü; kadınlar olmadan ve dünyamıza kattığı değer anlaşılmadan insanlığın yeterince gelişemeyeceğine dikkat çeken önemli bir gündür.
Dünya nüfusunun hemen hemen yarısını oluşturan kadınlar, gerçekte hayatımızın tamamını etkilerler. Onların emeği, yüreği, bileği, dirayeti, şefkati ve içtenliği olmadan dünyayı anlamlandırmamız mümkün değildir. Çünkü kadın; doğuran, yetiştiren, büyüten, besleyen, derleyip düzenleyendir. Yaşadıklarımızın manasını derinleştiren, kemale erdirendir. Aileyi, toplumu, vatanı ve milleti kurup yaşatandır. O; sahip olduğumuz tüm değerlerde ve bizi biz yapan her şeyde kendini gösteren en vazgeçilmez yanımızdır. O yüzden kadına karşı olumsuz tutum ve davranış sergileyenler öncelikle kendilerine, sonrasında onları var eden topluma karşı kusur işlemektedirler. Unutmamalıyız ki, kadınları layık olduğu değeri bulmayan ve varlıkları görmezden gelinen toplumlar, insanlık aleminde hiçbir zaman üstün bir seviyeye ulaşamazlar.
Bu düşüncelerle, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle tüm dünya kadınlarının mağduriyet ve kötü muamelelere uğramadan, doğuştan getirdikleri insanca yaşama hakkına sahip olarak, varlıklarına yakışan nezihlik ve üstünlükte bir hayat yaşamalarını temenni ediyor; başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi mensupları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum."

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com