M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE ‘İSTANBUL’DA BAHÇE VE ÇİÇEK’ SERGİSİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından ‘İstanbul’da Bahçe ve Çiçek’ temalı sergi düzenlendi.
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen sergi gördüğü ilgi üzerine gezici bir kopyasının hazırlanması ile Türkiye turuna çıktı. 2010 yılında başlayan ve şimdiye kadar 59 yerde düzenlenen serginin şimdiki durağı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi oldu.
KMÜ SKS Sergi alanında bugün başlayan serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Fotoğraf Arşiv ve Sergi Koordinatörü Kenan Kaya, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Türk süsleme sanatında kutsal mekânlar, çeşmeler, kitap sayfaları, saray ve köşkler, mezar taşları, kadınların başörtüleri ve daha pek çok alanda kullanılan çiçekler, sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 20 Mart’a kadar sürecek sergi ile birlikte, İstanbul’un fethi ile başlayıp 18'inci yüzyıla kadar olan süreçte Türklerin bahçeye ve çiçeğe verdikleri önemi anlatan 152 adet eser ziyaretçiyle buluşacak.
           
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com