M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

EĞİTİM PROJELERLE DESTEKLENİYOR


Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Karaman’daki Mobilyacılara CNC Öğretiyoruz” projesinin açılışı gerçekleştirildi. 
 
26 Nisan 2019 Perşembe günü Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programa; Vali Fahri Meral ve eşi Hanımefendi Zehra Meral, Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
 
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, projenin içeriği, amaçları ve hedefleri hakkında Vali Fahri Meral’e bilgiler verdi.
 
MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger Mevlana Kalkınma Ajansının yapmış olduğu faaliyetlerden bahsederek, projenin istihdam imkânlarını arttırma noktasında büyük katkılar sağlayacağını belirtti.
 
Projenin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dileklerinde bulunan Vali Fahri Meral, toplumsal hayatın her alanında ihtiyaç duyulan mesleklerde kalifiye ve teknik elemanlar yetiştirilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin verildiği mesleki eğitimin önem kazandığına işaret ederek eğitim öğretimin projelerle desteklendiğini ifade etti. Vali Meral, “Mesleki eğitime katkılar sağlayacağını düşündüğüm bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Konuşmaların ardından Vali Fahri Meral ve beraberindekiler projenin açılışını gerçekleştirdi. CNC makinesinin çalışma prensibi ve üretimi hakkında da yetkililerden bilgiler alan Vali Meral’e CNC makinesinde üretilen Karaman Valiliği yazılı tabela hediye edildi.
 
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com