M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

EVDE SAĞLIK HİZMETİ GÖREN HASTALAR OY KULLANDI


Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimine kayıtlı toplam 93 hasta ve refakatçisi 31 Mart Yerel seçimlerinde oy kullandı.

Evde Sağlık Hizmetleri birimi oy kullanmak isteyen fakat yatalak durumda olan hastalarının oy kullanmaları için seçim günü mesai yaptı. Temel haklardan ve vatandaşlık görevi sayılan oy kullanma işleminin herkes için geçerli olduğu bilinciyle yapılan mesaide, sağlık durumlarından dolayı yatağa bağımlı ve Sağlık Personeli refakati gereken hastaların talepleri doğrultusunda bu hizmet verildi.
Seçimlerde oy kullanmak isteyen hasta ve hasta yakınlarının Evde Sağlık Hizmetlerine başvurmaları üzerine seçim günü için kendilerine randevu verildi. Oy kullanmak isteyen hastalar randevu saatinde, Evde Sağlık Biriminde görevli sağlık personeli eşliğinde evlerinden alınarak oy kullanacakları sandığa getirildi. Hastalar oy kullandıktan sonra tekrar evlerine bırakıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan yaptığı açıklamada; “Sağlık Personeli refakatinde sandık başına gidebileceğini çağrı merkezimize bildiren İl ve İlçelerimizde 93 vatandaşımıza 10 araç ve 36 Sağlık Personelinden oluşan ekibimizle elimizden geldiğince destek olduk. Vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanmalarına imkân sağlayan ekibimize teşekkür ederim”. dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com