M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE KURUM İÇ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kalite Komisyonu, Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Yönetmeliği gereğince hazırlamış olduğu "2018 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu"na ilişkin değerlendirme toplantısı düzenledi.
Toplantıya KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci ve üniversitenin Kalite Komisyonu üyeleri katıldı. Yapılan toplantıda katılımcılar tarafından Kurum İç Değerlendirme Raporunda yer alan; "Kurum Hakkında Bilgiler, Kalite Güvencesi Sistemi, Eğitim–Öğretim, Araştırma, Geliştirme ve Toplumsal Katkı, Yönetim Sistemi, Sonuç ve Değerlendirme" olmak üzere altı ana başlık ve bunlara bağlı alt başlıklar değerlendirildi.
Toplantının başkanlığını yapan Prof. Dr. Ercan Oktay kalitenin dinamik bir süreç olduğunu, üniversitenin tüm birimlerinde kalite anlayışının kabul edildiğini, yeni Stratejik Plan döneminde mevcut uygulamaların bu anlayış çerçevesinde geliştirilerek kalite anlayışının üniversitenin bir yaşam döngüsü haline getirileceğini belirtti. Prof. Dr. Oktay ayrıca mayıs ayında gerçekleşecek olan dış değerlendirme sürecine üniversitenin hazır olduğunu ifade etti.
Toplantının sunumunu yapan Strateji Geliştirme Daire Başkanı Hidayet Akman ise Kalite Güvence Sisteminin planlama, uygulama, kontrol etme ve önlem alma (PUKÖ) döngüsünün kapatılması esasına dayandığını belirtti. Akman ayrıca üniversitede  Yönetim Bilişim Sisteminin kullanılmaya başlaması ile birlikte Kalite Güvence Sisteminin etkinliğinin artırılması ve sürekliliğin sağlanmasına yönelik önemli bir aşamanın tamamlandığına dikkat çekti.
Toplantı, rapor üzerinde yapılan değerlendirme ve görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.  
               
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com