M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

AKILLI TAHTAYI ÖĞRENCİLER GETİRİYOR!TAŞELİ YÖRESİ SİYASİLERİ NE İŞ YAPAR?
AKILLI TAHTAYI ÖĞRENCİLER GETİRİYOR!
Yıllardır okullara akıllı tahta verdik diye övünen AKP iktidarı, olmayan/verilmeyen akıllı tahtaları öğrenciler bileklerinin hakları ile 200 km uzaklıktaki ilimiz merkezinden yaptıkları bilgi yarışması sonucu, bileklerinin haklarıyla okullarına getirmeyi başardılar.
 Olay şöyle gelişti:
İlimiz Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği ortaokullar arası bilgi yarışmasında Sarıveliler İlçesi Adiller Şehit Ali Yıldız Orta Okulu 55 okul arasında birinciliği alırken aynı ilçeden 80. Yıl Cumhuriyet ortaokulu da üçüncülüğü aldı diye haberleştirmiştik.
Yarışma sonrası çocukların elinde birer poşet görünce, çocukların,  Müdürlük tarafından ne ile ödüllendirildiğini de sorgulamıştık. Sonradan aldığımız habere göre Karamana il Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdurrahman Kurt, çocukları Ankara gezisi ile ödüllendirirken her iki okula da şimdiye kadar, siyasiler tarafından verildiği  iddia edilen ama gerçekte olmayan,  akıllı tahtalardan 4 ‘er tane okullarına gönderme sözü var. Bu duyarlılığından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdurrahman Kurt’ a teşekkür ederiz.
Şimdiye kadar bu okullara akıllı tahtanın verilmemiş olmasında ilçe siyasilerinin ve yöneticilerinin de sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. İlde Yöre’yi temsil eden siyasiler orada ne iş yaparlar?
Başarıyı sağlayan okullarımızı, özellikle birinciliği getiren okulun öğretmeni Ali EROL’u ve bilgi yarışması birincisi olan öğrencileri Ahmet Yavuz, Hacı Ahmet Erdem, Cansu Göktaş’ı tebrik eder başarılarının devamını dilerken diğer okullarımızdan da aynı ya da benzer başarıların  dilerim.
Hasan ŞİMŞEK 17.05.2019


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com