M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ERMENEK DEVLET HASTANESİNDE AĞRISIZ DOĞUM UYGULAMASI DEVAM EDİYORErmenek Devlet Hastanesinde normal doğumu özendirmek amacıyla daha önce uygulamaya konulan ağrısız doğum uygulamasına hastaneye yeni atanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hakan YAKUT ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Elmas GÖKGÜN tarafından devam ediliyor.
Yaklaşık 1,5 aydır Ermenek’te görev yapan OP Dr. Hakan YAKUT ile Uz. Dr. Elmas GÖKGÜN tarafından yürütülen ağrısız doğum yöntemi, normal doğum için en çok tercih edilen, en etkili, en güvenli ve en sık kullanılan yöntem olarak biliniyor.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hakan YAKUT konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kadınlarda normal doğumun en çok korkulan yanının doğum ağrıları olduğuna dikkat çekerek hatta pek çok kadın sadece bu ağrıları yaşamamak için daha riskli olmasına rağmen sezaryen ile doğumu tercih ettiğini açıkladı. Op . Dr. YAKUT ağrısız normal doğum hakkında anne adayının duyduğu ağrıyı yok etme veya azaltma işlemine kısaca ‘ağrısız doğum’ veya ‘doğum anestezisi’ denilebilir. Tecrübeli ellerde son derece emin ve güvenilir yöntemdir. Anne ve bebeğe olumsuz etkileri yok denecek kadar azdır.” Dedi.
Genelde büyük ve merkez hastanelerde ya da özel hastanelerde yüksek ücretler karşılığında uygulanan ağrısız doğum İlçe hastanesi olan Ermenek Devlet Hastanesinde de başarıyla ve tamamen ücretsiz olarak uygulanıyor. Hatta ülkemizde ağrısız doğumun uygulandığı ilk ilçe olabilir.
Op . Dr. YAKUT takip ettiği doğumu yaklaşan gebelere ağrısız doğumu anlatıyor ve tercih edilmesi halinde anestezi uzmanı ile görüştürüyor.
Ağrısız doğum yapan annelerle yaptığımız görüşmede, yöntemden duydukları memnuniyeti ve rahatlığı dile getirerek doktorlarına karşı minnettarlıklarını anlatıyorlar. Herkese ağrısız normal doğumu tavsiye ediyorlar.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com