M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

LAVANTA ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK


Karaman’da Kıraç Arazilerde Alternatif Ürün Olarak Lavanta Üretiminin Yaygınlaşması İçin Ziraat Odası Olarak Çalışmalarımız Devam Ediyor.
Karaman Ziraat Odamız’ın daveti üzerine ziyaretimize gelen Saf Lavanta fidancılık işletme Müdürü Mehmet Fatih YAVUZ Bey ile önümüzdeki günlerde Ziraat Odamızda yapacağımız çiftçilerimizi lavanta Ekim’i pazarlaması başta olmak üzere bilgilendirme amaçlı toplantı öncesi bilgi alışverişinde bulunduk başta üreticilerimize fide temini ve üretilen lavanta yağının alım garantisi olmak üzere verimli bir görüşme oldu
Lavanta bitkisi hakkında kısaca bahsedecek olursak; dünyada ticareti en fazla yapılan 15 uçucu yağ bitkisinden birisidir Genel olarak lavanta yağı parfümeri ve ilaç sanayiinde, ayrıca sabun ve diğer endüstri kollarında güzel kokusu için kullanılmaktadır.
Lavanta bitkisinin İlimizdeki dağlık ve kuru arazilerde ekime elverişli olması ve ‘Çalıgiller’ türüne ait olup her yıl tekrar ekim istememesi ve ortalama ömrünün 30-40 yıl arası olması lavantanın popülaritesini artıracağı tahmin edilmektedir.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com