M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İSLAM’DAN SOĞUMA BAHANELERİCuma Yazıları- 2

Cumanız mübarek olsun değerli okuyucularım!
Sünnete inanmayanların en büyük işaret fişeği bana Kur’an yeter demeleridir.
Güya Türk milliyetçisiyiz diyerek Arap düşmanlığından kaynaklanan içindeki kini, Allaha ve onun ayetine inandığını peygamberin ise ancak bu ayetleri getiren bir postacı olduğunu iddia ederek, ifşa eder.
Oysa bin yıldır dünyaya hükümran olmuş en büyük Türk devletleri olan Selçuklu, Memluklu ve Osmanlı devletleri sırasında böyle sözleri sarf edene rastlanmamıştır.
Dikkat edin yazılarına ve konuşmalarına, İslam adına her şeye karşıdır ama sadece Kur’an vardır ona göre. Kur’an’dan da yüzlerce hüküm ayetini alenen reddeder. Onun takip ettiği Kur’an ve sünnet değil ya felsefeciler ya da İslam’ı felsefeyle karıştırıp sunan halk filozoflarıdır.
Bu tip insanların bir adım sonra yapacakları işlemin “Kur’an’ın ve vahyin de sorgulanması gerektiğini” iddia etmek olması kuvvetle muhtemeldir.
Bu tip inkarcılara Kur’an’dan ayetler getirmenin de bir faydası yoktur. Zira o her şeyi bildiğini sanan bir kara cahildir.
Kendilerine Allah’tan hidayet diler, şerlerinden ümmet-i Muhammedin masun olmasını niyaz ederiz.
Burada onun tek gerçeğim dediği Kurandan yüzlerce ayet serdederek zamanınızı almak istemem zira her Müslüman peygamberimizin bütün hal hareket ve onayladığı olayların ve konuştuğu sözlerinin elden geldikçe uyulması ve uygulanması gereken bir sünnet olduğunu bilir.
Aşağıdaki dört ayeti önce kendiniz anlayarak hazmedin ve sonra bu tarz insanlara izah edin.
Onlar, yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı buldukları Resûle, o ümmî peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helâl, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır. Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur’an’a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir” (Araf 157)
“Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah’ın azabı çetindir.” (Haşr 7)
“Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.” (Nisa 80)
“De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Aliimran 31)
Bu dört ayetten çıkan tek cümle şudur:
Hazreti Muhammed Mustafa (sav); bütün insanların kurtuluş için uyması gereken, geride bıraktığı sünnetine sıkıca tutunulması lazım olan, Allah sevgisinin kendisini sevmekten ve uymaktan geçtiği ve Allah’ı sevmenin tek işaretinin onun sünnetine uymak olduğunun açıkça ilan edildiği son peygamberdir.


Mükremin KIZILCA

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com