M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ESNAF VE MALİ MÜŞAVİRLERE E-UYGULAMA SİSTEMİNİN ANLATILACAKKaraman SMMM Odası Başkanı Arif TOKTAŞ, e-Uygulama Sistemi'nin Anlatılacağı Seminere Davet Etti
Karaman SMMM Odası Başkanı Arif TOKTAŞ, 01 Ocak 2020’den itibaren gerçekleşecek e-Uygulama sisteminin anlatılacağı seminere tüm Esnaf ve Mali Müşavirleri davet etti.
SMMM Odası Başkanı Arif TOKTAŞ; “Vergi mükelleflerini ve Mali Müşavir Meslektaşlarımızı yakından ilgilendiren, bilgi ve teknolojik çağının bir gereği olarak mali kayıtlar ve işlemlerimiz değişime ayak uydurmak zorunluluğu 19/10/2019 tarih ve 509 sayılı V.U.K  e-uygulamalar tebliğine göre e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Müstahsil, e-SMM, e-İrsaliye, e-Defter ve E Dönüşüm  vergi mükelleflerimizin karşısına çıkacaktır. Ve artık elle fatura kesme olayının bittiğini, Karaman SMMM Odası olarak işin direk muhatabı olan tüccarlara e-uygulamalarda nelerle karşılaşabileceğini açıkça anlatma gereği duyduk” dedi.
Vergi mükelleflerini ilgilendiren ve bilmeleri gereken e-dönüşüm  işlemleri ile ilgili düzenlenecek seminerin önemine işaret eden TOKTAŞ; “Seminerimiz TÜRMOB Eğitmeni  Güler GÜNEY’in sunumu ile  4 Aralık 2019 Çarşamba günü saat:10.00’de Karaman SMMM Odası Şevki Karcı Seminer Salonunda olacaktır. Seminerimizde mükelleflerimize ve meslektaşlarımıza gelişmeler hakkında sunum yapılacaktır” diye konuştu.
TOKTAŞ, Mali Müşavirler Odası olarak esnafa verilecek her bilgi için eğitimci sağlamaya hazır olduklarını belirtti.
“Çünkü e-uygulamalar mükelleflerin yapması gereken işlerdir. Bu uygulamalar yaşamı kolaylaştırdığı gibi uygulamada yaşanacak sorunları da var olacaktır” diyen TOKTAŞ, şunları kaydetti: “İleride sorun yaşanmaması ve  mükelleflerin cezai işleme maruz kalmamaları için seminerimize katılmaları onlar açısından faydalı olacaktır. Vergi mükelleflerimizin şunu çok iyi bilmeleri gerekir. Bu uygulama bizzat mükellef tarafından yapılması gerekmektedir. Mali Müşavirin bu uygulamada hiçbir sorumluluğu yoktur.”

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com