M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ACİL SERVİS 1. BASAMAK YOĞUN BAKIM BİRİMİ AÇILMASI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI


Karaman Devlet Hastanesinde Acil Servis 1. Basamak  Yoğun Bakım Birimi açılması çalışmalarına başlandı. Konuyla ilgili olarak basın kuruluşumuza açıklama yapan Karaman Devlet Hastanesi Başhekim Uz. Dr. Ahmet YILMAZ açıklamasında Sağlık tesisimizde acil servis hasta başvuruları her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda acil serviste sarı ve kırmızı alana başvuran kritik hasta sayısını ve buna eşlik eden komplike vakaların sayısını da artmaktadır. Vermiş olduğumuz sağlık hizmetinin daha kapsamlı ve etkin bir biçimde sunulması amacıyla acil servisimizde iç tasarım ve konforun artırılması, gerekse acil servisi destekleyen Acil Servis 1. Basamak Yoğun Bakım planlanması ve yapılması gerekliliği ve çocuk müşahede alanının yenilenmesi  ihtiyacını ortaya çıkmıştır. Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası büyük ölçüde eksikliği hissedilen Acil Servis 1. Basamak Yoğun Bakım biriminin açılması yönünde karar alınmış olup bu birimin açılması halkımıza   sunulan sağlık hizmetlerinde memnuniyetin artmasına vesile olacaktır.
Hastanemiz acil servisine zaman kaybetmeksizin müdahale gerektiren; trafik kazaları, çok ciddi travmalar, kalp krizleri, boğulmalar vs. nedeniyle müracaat eden hastalar bulunmaktadır. Acil servise başvuran ve gözlem altında tutulması gereken komplike hastaların takip ve tedavileri ciddiyetine göre bu ünitede sağlanacaktır. Acil Yoğun Bakım Ünitesi Acil Uzman Hekimi kontrolünde olup, mevcut diğer yoğun bakım ünitelerimiz ile koordinasyon halinde olunacaktır. Böylelikle acil servisimizden yapılan sevkler daha az olurken, hastanemize yatış verilen hastalarımızın tetkik ve tedavileri için yataklı servislere ve yoğun bakımlar arası nakiller de daha hızlı sürede yapılacaktır. Gayemiz çağımızın standartlarına uygun olarak vatandaşlarımıza çok daha modern binalarda kaliteli sağlık hizmeti sunabilmektir. Bakanlığımızın vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda çalışmalarımız devam etmekte olup inşaat sürecinde zor şartlar altında tüm güçleriyle kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için gayret eden çalışanlarımıza ve bu süreçte bizlerden hoşgörü ve sabrını esirgemeyen değerli halkımıza çok teşekkür ediyoruz”  dedi
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com